autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
powrót do strony głównej działu
bidon / kubek termiczny: Klean Kanteen model Insulated
Typ / nazwa: bidon / butelka termiczna na napoje
Producent: Klean Kanteen
Model: Insulated Wide 16oz
Funkcja: kubek, termos, bidon
Waga: 300g wraz z nakrętką (typ: Wide Loop Cap) / 240g bez nakrętki (typ: Wide Loop Cap)
Materiały:
 • butelka – stal nierdzewna 18/8
 • korek – sylikon / tworzywo sztuczne / stal nierdzewna 18/8 (w zależności od modelu)
Wnętrze: stal nierdzewna
Pojemność: 473ml
Zakrętka / korek: trzy warianty
 • Café Cap 2.0 / nakręcana / tworzywo sztuczne / sylikon
 • Wide Flip D-Ring Cap / nakręcana / stal nierdzewna / tworzywo sztuczne / sylikon
 • Wide Loop Cap / nakręcana / stal nierdzewna / tworzywo sztuczne / sylikon
Podwójne ścianki: TAK
Izolacja termiczna: TAK
Izolator: próżnia techniczna
Uchwyt: brak
Gwarancja: krajowa w zależności od sprzedawcy od 12 do 24 miesięcy / producenta na bidon wieczysta
Warianty kolorystyczne: TAK / 8 wariantów:
 • stal szczotkowana (bez malowania) / Brushed Stainless
 • ciemnoniebieski / Deep Sea
 • ciemnoszary / Granite Peak
 • jasno niebieski (morski) / Neptune Blue
 • czerwono – bordowy / Roasted Pepper
 • matowy czarny / Shale Black
 • oliwkowy / Vineyard Green
 • fioletowy / Wild Grape
Cena sprzedaży (stan na 20.07.2016):
 • w sprzedaży krajowej - średnio od 149 do 179zł (stan na dzień 16.07.2016)
 • cena butelki w sklepie producenta (USA) – 30,95$ / około 123,80 zł przy cenie dolara 4zł
 • cena korka Café Cap 2.0 – 9,95$ / około 39,80 zł przy cenie dolara 4zł
 • cena korka Wide Flip D-Ring Cap – 9,95$ / około 39,80 zł przy cenie dolara 4zł
 • cena korka Wide Loop Cap – 5,95$ / około 23,80 zł przy cenie dolara 4zł
Technologie:
 • produkt wolny od BPA („BPA FREE”)*
 • „Strong as Steel Guarantee” / gwarantowana wysoka wytrzymałość stali
 • Inne: logo marki wypalone laserowo na butelce / wymienne korki (różne modele) / stal szlachetna nie wchodząca w reakcje z przenoszonymi napojami / możliwość mycia w zmywarkach mechanicznych z wyłączaniem korka (w zależności od typu)
 Do testów przekazała firma: Raven

Przeznaczenie:
Lekka, wykonana z wysokiej jakości materiałów, wolna od BPA, hipoalergiczna, butelka termiczna o podwójnych ścinkach, przeznaczona do transportu napojów w każdym typie aktywności, oraz podróżach, z zachowaniem ich temperatury.

*BPA FREE – produkt oznaczony tym symbolem jest wolny od Bisphenolu A, który jest syntetycznym estrogenem stosowanym przy produkcji poliwęglanu i plastiku. Badania naukowe wykazały, że BPA może powodować zmiany hormonalne i negatywnie wpływać na zdrowie.
Tytułem wstępu...
Nie tak dawno miałem okazję podzielić się z Wami opinią na temat produktu, który równie co  początkowo mnie zachwycił, to w toku testów rozczarował... była to droga, wykonana ze znakomitych materiałów, butelka marki Klean Kanteen model Reflect (recenzję znajdziecie <<tutaj>>). Przygoda z tą butelką była pełna paradoksów, gdyż był to wręcz sztandarowy przykład sytuacji by nie oceniać książki po okładce, której trudno doprawdy w przypadku modelu Reflect było odmówić szyku... tak więc gdy dowiedziałem się że dzięki uprzejmości firmy Raven ponownie do testów otrzymam inny produkt firmy Klean Kanteen zachowałem już zdecydowanie większy dystans, czekając na chwilę gdy produkt fizycznie trafi w moje ręce.

Wciąż mając w pamięci poprzednie doświadczenia z niepokojem, ale też i zaciekawieniem podchodziłem do testu tym razem bidonu termicznego Klean Kanteen, model Insulated Wide. Zastanawiałem się czy po tak spektakularnej, w moich odczuciach, wpadce butelki Reflect kolejny model będzie w stanie zatrzeć negatywne wrażenia... czy nareszcie będzie to model który w pełni będzie swoimi możliwościami odpowiadał wszystkim superlatywom, jakie na temat swych produktów zamieszcza na stronie producent... czy tak się stało? Mam nadzieję że odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższej recenzji, do lektury której serdecznie zapraszam.

Wygląd i budowa...
W przeciwieństwie do butelki Klean Kanteen Reflect, pierwszą od razu rzucającą się w oczy różnicą jest sam wygląd bidonu / kubka Insulated Wide. Ta pierwsza pod względem designu głęboko odwoływała się do przeszłości, czerpiąc z dawnych form, natomiast testowany teraz bidon ma już nowoczesny, by nie powiedzieć „współcześnie – klasyczny” wygląd. Z pewnością forma taka budzi mniej emocji niż butelki Reflect, jednak od wyglądu znacznie ważniejsza jest zawsze sama funkcjonalność, czego właśnie tej butelce zabrakło... Bidon  Insulated Wide posiada prostą, cylindryczną, bez zbędnych przetłoczeń formę, o takiej samej szerokości podstawy jak szczytu, zwężenie pojawia się dopiero w rejonie szyjki z gwintem dla korka.

Kolejną rzeczą jaka natychmiast zwraca uwagę są zaokrąglone wszystkie krawędzie, prócz wykończenia rantu gwintu dla korka. To bezpośrednie odwołanie do cech właściwych dla wszystkich produktów marki Klean Kanteen – cech która akurat potwierdziła swoją przydatność już w modelu Reflect. Dzięki wyeliminowaniu ostrych kątów, przetłoczeń i załamań, naczynia takie znacznie łatwiej utrzymać jest w czystości, przeciwdziała to również pośrednio odkładaniu się nalotu z herbaty, czy kawy.Bidon termiczny marki Klean Kanteen model Insulated wykonano z wysokiej jakości materiałów, w tym ze stali szlachetnej 18/8, oraz dobrej jakości tworzyw i sylikonu.
Oczywistą rzeczą, która równocześnie z wymienionymi powyżej przykuwa uwagę, jest kolejna właściwa dla produktów marki Klean Kanteen cecha – wysoka jakość materiałów z której wykonano bidon Insulated Wide. Mamy tu do czynienia z bardzo dobrej jakości stalą szlachetną o symbolu 18/8, oraz w zależności od modelu dobranego korka, wysokiej jakości tworzywa sztuczne, oraz sylikonowe uszczelki. Dla przypomnienia stal szlachetna 18/8 to specjalny gatunek stali, w którym często stosuje się domieszki taki pierwiastków jak: chrom, nikiel, molibdenu, miedzi, niobu i tytanu. Taki stop charakteryzuje się znacznie wyższą odpornością na rdzewienie, jest też hipoalergiczny, nie przenosi i sam nie powoduje zmian, smaku czy zapachu. Właśnie dlatego tego rodzaju stal używana jest również do produkcji dobrych jakościowo naczyń kuchennych, czy czajników. Ma ona jednak i swą ważką wadę która okazała się zgubna dla trwałości omawianej wcześniej butelki Reflect – stosunkowo dużą elastyczność, co przy cienkiej ściance naczynia kończy się wysoką wrażliwością na oddziaływanie mechaniczne.

Przyznam że pomimo iż trudno odmówić ważkich zalet tego tupu stali, po przygodzie z butelką Reflect miałem nieco obaw co do tego czy i bidon Insulated nie okaże się równie wrażliwą na uderzenia konstrukcją...  szybko jednak okazało że są to obawy zupełnie bezpodstawne, w bidonie mamy do czynienia z zupełnie inną, znacznie bardziej sztywną konstrukcją, co ważne wzmocnioną dodatkową warstwą stali na dnie. Zasadniczą różnica wpływającą nie tylko na wygląd, ale konstrukcję bidonu, jest sama jego funkcja, ma on nie tylko być naczyniem do przenoszenia płynu, ale przede wszystkim ma za zadanie utrzymać jego temperaturę. I tu ponownie z pewnością funkcję tą wspierać będą wysokiej jakości materiały.

Bidon ma pojemność 473ml, oraz podwójne ścianki, gdzie izolatorem jest próżnia techniczna, takie rozwiązanie jest jednym z najskuteczniejszym, pozwalającym utrzymać wysoką, lub niską temperaturę napoju, choć oczywiście to czy tak się stanie zależne jest również od korka, o czym za chwilkę. Jak już wspomniałem spód modelu pokrywa dodatkowa warstwa stali, w tym wariancie wykończona na wysoki połysk. Sam bidon ma wykończenie matowe (stal szczotkowana), co znacznie redukuję tendencję do łapania zabrudzeń, jak i rysowania.Jedną z typowych, występujących również w modelu Insulated, cech produktów marki Klean Kanteen
są zaokrąglone wszystkie wewnętrzne i większość zewnętrznych krawędzi, co ułatwia utrzymania
naczynia w czystości, pośrednio przeciwdziałając odkładaniu się osadu z kawy, lub herbaty.
autor podczas jednego z wypadów
w góry z bidonem Insulated, tu
rejon Stołowa, Beskid Śląski
Zwyczajowo dla produktów Klean Kanteen na spodzie dodano wygrawerowane laserem informacje o   przeznaczeniu modelu, pojemności, symbol stali z której go wykonano, jak i numeru patentu chroniącego  wzór naczynia. Z przodu bidonu natrafimy jeszcze na nadrukowane logo marki Klean Kanteen, oraz nazwę modelu Insulated. Całość cechuje nie krzykliwa forma, z gustownymi akcentami graficznymi, oraz połączeniem nowoczesnego wzornictwa z obłymi, czerpiącymi z przeszłości liniami, z pewnością bidon ten może przypaść do gustu, a jego już ustalone cechy fizyczne pozwalają mieć nadzieję że za wyglądem i jakością stoją równie wysokie osiągi techniczne, a czy tak będzie pokażą nam poniższe testy.
Zwyczajowo dla marki Klean Kanteen na dnie bidonu dodano, wygrawerowane
laserem informacje o marce, modelu, przeznaczeniu, oraz typie
 wykorzystanych materiałów i numerze patenrtu chroniącego wzór naczynia.
Jedyną niezaokrągloną krawędzią jest rant szyjki co z pewnością
poprawia komfort picia, wszystkie pozostałe linie są lekko zaokrąglone.
Bidon Insulated dostępny jest aż w ośmiu wariantach kolorystycznych, co pozwala dobrać kolor i wykończenie właściwe dla swoich upodobań, jak i przewidywanych dla naczynia zadań. Mamy tu do wyboru:
 • stal szczotkowana (bez malowania) / Brushed Stainless
 • ciemnoniebieski / Deep Sea
 • ciemnoszary / Granite Peak
 • jasno niebieski (morski) / Neptune Blue
 • czerwono – bordowy / Roasted Pepper
 • matowy czarny / Shale Black
 • oliwkowy / Vineyard Green
 • fioletowy / Wild Grape
Przy czym muszę się przyznać że polskie nazwy kolorów są raczej tylko uproszczoną formą oryginalnych, dlatego obok polskich nazw dodałem również oryginalną nazwę danego koloru, występującą w opisie na stronie produktu. Prócz testowanego przeze mnie wariantu bez malowania, wszystkie pozostałe siedem posiadają powłokę lakierniczą nanoszoną proszkowo, co z pewnością poprawia jej odporność na oddziaływanie mechaniczne.
Bidon / kubek termiczny Klean Kanteen Insulated dostępny jest aż w ośmiu wariantach kolorystycznych – tu model przedstawiono wraz z jednym z wymiennych korków - Café Cap 2.0stal szczotkowana (bez malowania)
/ Brushed Stainless
ciemnoniebieski / Deep Sea  ciemnoszary / Granite Peak jasno niebieski (morski) / Neptune Blue
czerwono – bordowy / Roasted Pepper matowy czarny / Shale Black fioletowy / Wild Grape oliwkowy / Vineyard Green
Związek estetyki i funkcji – korek butelki Reflect...
Tak jak do większości naczyń marki Klean Kanteen, również do bidonu Insulated producent przewidział wymienne modele korków. W tym jednak konkretnym przypadku ma to nie tylko znaczenie estetyczny, ale również bardzo funkcjonalne. Do dyspozycji mamy trzy modele korków:
 1. Café Cap 2.0 / typ: nakręcany, z otworem do picia / wykonany z: tworzywo sztuczne, sylikon
 2. Wide Flip D-Ring Cap / typ: nakręcany / wykonany z: stal nierdzewna, tworzywo sztuczne, sylikon
 3. Wide Loop Cap / typ: nakręcany / wykonany z: stal nierdzewna, tworzywo sztuczne, sylikon
Pierwszy z korków Café Cap 2.0 jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, umożliwiającym otwarcie otworu do picia jedną ręką, sprawdzi się on więc doskonale w podróży, szczególnie dla kierowców. Korek cechuje się stosunkowo prostą budową, jest też rozbieralny, co umożliwia jego łatwe utrzymanie w czystości. Korek tego typy zmniejsza nieco zdolność do utrzymania ciepła, lub zimna transportowanego napoju, na rzecz komfortu użytkowego.

Korek Wide Flip D-Ring Cap, oraz Wide Loop Cap, mają bardzo podobną budowę i funkcjonalność, różnica sprowadza się do budowy ucha transportowego, w pierwszym Wide Flip D-Ring Cap mamy do czynienia z składanym uszkiem transportowym wykonanym ze stali, drugi Wide Loop Cap, który otrzymałem wraz z bidonem do testów, wykonano z kombinacji tworzywa i stali szlachetnej 18/8, z tym że część zewnętrzna, wraz z uszkiem transportowym wykonana jest z tworzywa sztucznego. Część spodnia natomiast posiada wkładkę ze stali, oraz grubą, dobrej jakości sylikonową uszczelkę. Korek ten jak pokazały testy praktyczne okazał się bardzo udanym duetem dla butelki Insulated zapewniając jej wysoką szczelność, oraz długotrwałe utrzymanie temperatury napoju. Jedną ważną wskazówką użytkową o jakiej należy pamiętać jest fakt by korek tego typu dokręcić z właściwą siłą, gdyż gruba sylikonowa uszczelka wyczuwalnie sprężynuje, sprawiając wrażenie stawiania oporu, który mylnie można uznać za fakt że został on zakręcony. Korek należy jednak dokręcić do wyczuwalnego, silnego oporu, w przeciwnym razie może on podciekać.Do bidonu Klean Kanteen Insulated dostępne są trzy warianty wymiennych korków, dwa pierwsze zdjęcia po lewej: Café Cap 2.0, jedyny w zestawieniu uchylny i rozbieralny
korek co bardzo ułatwia utrzymanie go w czystości, dalej modele Wide Flip D-Ring Cap, oraz Wide Loop Cap w który wyposażony był testowy przeze mnie egzemplarz bidonu. 
Razić natomiast mogą nieco ceny korków, odpowiednio są to kwoty:
 • cena korka Café Cap 2.0 – 9,95$ / około 39,80 zł przy cenie dolara 4zł
 • cena korka Wide Flip D-Ring Cap – 9,95$ / około 39,80 zł przy cenie dolara 4zł
 • cena korka Wide Loop Cap – 5,95$ / około 23,80 zł przy cenie dolara 4zł
Jakby nie patrzeć cena korka  Wide Flip D-Ring Cap osiąga cenę tańszego bidonu wraz z korkiem, tym nie mniej trzeba pamiętać że mamy tu do czynienia z produktem klasy premium, wykonanym z wysokiej jakości materiałów, przeznaczonym do użytkowania przez wiele lat.

Korek Wide Loop Cap jest prostą, szczelną i niezawodną konstrukcją, wykonaną
z wysokiej jakości tworzywa, oraz po stronie wewnętrznej stali szlachetnej 18/8. 
Korek wyposażono również w grubą i sprężystą uszczelkę sylikonową,
wymagającą użycia odpowiedniej siły by właściwie uszczelnić korek.
Czy to działa – czyli testy praktyczne...
Uważny czytelnik zauważył zapewne że co najmniej kilka razy zmieniałam nazwę naczynia które recenzuję, to pisząc: bidon, to znów kubek, a można by też i z powodzeniem wykorzystać terminy kubek termiczny, lub termos, gdyż i z takimi określeniami spotkałem się na stronach polskich sprzedawców... zamieszanie to ma swe korzenie w tym że bidon Insulated jest naczyniem które nie daje się łatwo zaszeregować, tym bardziej że dostępne są do niego różne typy korków, zmieniających również jego funkcjonalność.

Może on więc być traktowany jako klasyczny kubek / bidon termiczny, jeśli użytkujemy go wraz z uchylnym korkiem Café Cap 2.0, lub jako mały termos o ile korzystamy z korka Wide Loop Cap, lub  Wide Flip D-Ring Cap, w każdym jednak wariancie może on być również nazywany po prostu bidonem. Model Insulated za nadrzędną funkcję ma nie tylko transportowanie napoju, jak zwykła butelka, czy bidon, lecz również utrzymanie temperatury transportowanego napoju, co bardzo rozszerza potencjalne możliwe zastosowania modelu, który z powodzeniem może służyć nam zimą i jesienią do transportu ciepłej kawy, czy herbaty, jak i w letnie upały, zapewniając niską temperaturę napojów. Inaczej mówiąc bidon Insulated dzięki swej zdolności do izolacji termicznej jest naczyniem wszechstronnym, przydatnym w większości możliwych zastosowań, od spacerów, przez wypady górskie, podróże, po codzienne miejskie użytkowanie.

Wszystko to oczywiście wnioski oparte o zapewnienia producenta, ale też i budowę modelu, jako jednak że różnie bywa z rzetelną wykładnią sloganów marketingowych w stosunku do faktycznych możliwości, a ja z natury nie lubię polegać tylko na nieudokumentowanych w wynikach testów zapewnianiach, przeprowadziłem wielogodzinne testy sprawdzając faktyczną zdolność do utrzymania przez bidon  Insulated temperatury napoju. Testy te rozpocząłem od sprawdzenia jak naczynie radzi sobie z wysoką temperaturą, poniżej znajdziecie wyniki tego sprawdzianu...

bidon Insulated pomiar zdolności do podtrzymania wysokiej temperatury napoju
l.p. GODZINA POMARU / + GODZIN TEMPERATURA:
1 16:15 / START 94,6 °C
2 17:15 / +1 godzina 85,4 °C
3 18:15 / +2 godziny 77,4 °C
4 19:15 / +3 godziny 71,5 °C
5 20:15 / +4 godziny 65,7 °C
6 21:15 / +5 godzin 62,1 °C
7 22:15 / +6 godzin 57,6 °C
8 23:15 / +7 godzin 54,7 °C
9 9:15 / +17 godzin 37,8 °C
TEMPERATURA OTOCZENIA 22°C
Producent bidonu Insulated w informacjach na stronie produktu chwali się 6 godzinnym okresem podtrzymania wysokiej temperatury napoju,
jak się w toku testów okazało nie ma w tym stwierdzeniu krzty przesady, również po siedmiu godzinach temperatura napoju była stosunkowo wysoka...
Jak ujawnił powyższy, łącznie trwający 7 godzin test, zapewniania ze strony marki Klean Kanteen, obiecujące utrzymanie wysokiej temperatury napoju przez 6 godzin, okazały się w pełni zgodne ze stanem faktycznym. Również po 7 godzinach bidon Insulated utrzymał względnie wysoką temperaturę napoju, stąd z czystej ciekawości pomiar powtórzyłem, już poza samym testem, po 17  godzinach, gdzie temperatura napoju wciąż wynosiła 37,8°C. Zaraz potem wykonałem, znacznie już dłuższy test zdolności do podtrzymania niskiej temperatury przez bidon Insulated...
bidon Insulated pomiar zdolności do podtrzymania niskiej temperatury napoju
l.p. GODZINA POMARU / + GODZIN TEMPERATURA:
01 11:45 / START 10,9°C
02 12:45 / +1 godzina 11,1°C
03 13:45 / +2 godzina 11,3°C
04 14:45 / +3 godzina 11,7°C
05 15:45 / +4 godzina 12,5°C
06 16:45 / +5 godzina 13,2°C
07 17:45 / +6 godzina 13,4°C
08 18:45 / +7 godzina 13,8°C
09 19:45 / +8 godzina 14,1°C
10 20:45 / +9 godzina 14,6°C
11 21:45 / +24 godziny 15,0°C
12 22:45 / +24 godziny 15,7°C
13 23:45 / +24 godziny 15,8°C
14 24:45 / +24 godziny 16,2°C
15 1:45 / +24 godziny 16,5°C
16 13:15 / +26 godzin 19,0°C
TEMPERATURA OTOCZENIA 24,5°C – 26,5°C

Kolejną, tu szczególnie zachwalaną przez markę Klean Kanteen cechą bidonu Insulated jest wysoka, mają wynosić aż 24 godziny, zdolność do potrzymanianiskiej
temperatury napoju... początkowo trudno było mi uwierzyć w te informację, testy jednak jednoznacznie udowodniły że bidon  Insulated w tej kategorii zasługuje na tytuł mistrza...
W przypadku zdolności do potrzymania niskiej temperatury przez bidon Insulated producent chwali się aż 24 godzinnym czasem... przyznam się że miałem sporę wątpliwości co do faktycznej zdolności utrzymania jej przez tak długi czas. Szybko okazało się że i tym razem marka Klean Kanteen nie rzucała słów na wiatr, wręcz przeciwnie, zachowano nawet duży margines bezpieczeństwa w swych obietnicach, gdyż przeprowadzone testy wykazały jasno że doba to żadne wyzwanie dla bidonu, że potrafi on bardzo długo utrzymywać niską temperaturę napojów, po 26 godzinach od chwili rozpoczęcia testu, z temperaturą początkową wynoszącą 10,9°C bidon wylegitymował się temperaturą napoju wynoszącą zaledwie 19,0°C, co oznacza wzrost tylko o 8,1°C... wynik doprawdy godny pochwały i tytułu mistrza.

Bidon Insulated – pierwsze wypady w teren...
Nareszcie nadeszła chwila, gdy po jakże udanych, testach modelu Insulated w warunkach domowych mogłem poznać jego dobrze rokujące możliwości w terenie, tudzież na pierwszy wspólny wypad wybrałem krótką trasę w Beskidzie Śląskim, podążając z Szyndzielni w kierunku Błatniej. Dodać tu trzeba że dnia tego panowały iście piekielne temperatury, wynoszące około 28°C w cieniu... stąd z nadzieją i radością sięgnąłem po testowany bidon wypełniony po brzegi zimnym napojem.

Po kilku godzinach marszu w słońcu, z bidonem przytroczonym do plecaka, a więc wystawionym na bezpośrednie działanie słońca, nadszedł czas zweryfikować jego zdolność do termoizolacji w warunkach polowych. Trzeba przyznać że model Insulated nie zawiódł moich oczekiwań, zapewniając bardzo niską temperaturę napoju, przynoszącego ukojenie w tamten gorący dzień. Na uwagę zasługuje również komfort korzystania z bidonu, otwór pozbawiony zaokrągleń na rancie gwintu szyjki, oraz jego szerokość, ułatwiają picie, bez niebezpieczeństwa rozlania napoju jak miało to miejsce w butelce Reflect. Po powrocie do domu, po kilkunastu godzinach, w tym kilku gdzie bidon był eksponowany na słońce, model  Insulated nadal utrzymał niską temperaturę napoju.


Bidon odwiedził ze mną w wyjątkowo upalny dzień szlaki Beskidu Śląskiego, gdzie zapewnił mi dostęp do zimnego, orzeźwiającego napoju...
Tu pewna uwaga użytkowa, może się bowiem zdarzyć że nie zawsze uzyskamy tak skuteczną zdolność do podtrzymania temperatury napoju, co wynika z charakterystyki tego jak użytkujemy bidon, oraz pośrednio temperatury otoczenia. W tym pierwszym przypadku chodzi o prosty fakt że najwięcej ciepła, lub zimna napoju, tracimy poprzez otwarty korek, inaczej mówiąc im dłużej będzie on otwarty, tym większe będą starty termiczne, tym więc krócej bidon podtrzyma początkową temperaturę, warto o tym pamiętać zanim zaczniemy narzekać na to czy tamto naczynie, gdyż zasada ta dotyczy każdego modelu, zarówno kubka termicznego, jak i termosu. Tu w sukurs wchodzą oczywiście korki uchylne, lub automatyczne, jak choćby Café Cap 2.0 jednak trzeba pamiętać że są one z racji wyższego stopnia złożoności konstrukcji, o wiele bardziej zawodne od prostych korków nakręcanych jak testowany Wide Loop Cap.


Terenowe testy w górach miały miejsce w temperaturze 28°C w cieniu, sam zaś bidon wędrował przytroczony
do plecaka wystawiony długotrwale na słońce, pomimo to zachował niską temperaturę transportowanego napoju...
Kolejne testy miały miejsce podczas wypadów z aparatem w zielone tereny okalające moje rodzinne miasto Bielsko-Białą. Zazwyczaj są to wielogodzinne marszruty z postojami na fotografowanie, często w godzinach wieczornych, o ile w plan uwzględnia uwiecznienie zachodu słońca, stąd bidon Insulated zapewnił mi dostęp do ciepłej herbaty, lub kawy.


Autor z Żoną na platformie widokowej na Szyndzielni, Beskid Śląski – start na szlak,
podczas którego testowany był w temperaturze 28°C w cieniu bidon Insulated
Model Insulated sprawdził się również znakomicie podczas wypadów
w zielone tereny okalające Bielsko-Białą z aparatem fotograficznym,
zapewniając dostęp do ciepłej herbaty
W testach służył więc jako kubek termiczny, oraz termos, z powierzchownych mu zadań wywiązał się on znakomicie, ciesząc niską, lub wysoką temperaturą napoju, w każdych warunkach. Przyznam się że im dłużej testuję ten model, tym bardziej się do niego przekonuję, dziś już mogę powiedzieć że z całą pewnością wejdzie on na stałe do do mojego podstawowego wyposażenia zarówno na wypady w góry, w podróże, jak i wypady w plener z aparatem.


Podczas foto-wypadów z bidonem Klean Kanteen model Insulated miałem okazję docenić jego wszechstronność. Autor w rejonie Stołowa, Beskid Śląski –
bidon nie tylko zapewnia utrzymanie wysokiej,
lub niskiej temperatury, lecz wysoki komfort użytkowy...
Czy warto – podsumowanie...
Jak się szybko okazało moje początkowe obawy w kontekście kolejnego testowanego naczynia marki Klean Kanteen, tudzież bidonu 
Insulated, powstałe w pokłosiu złych doświadczeń po teście butelki Reflect, były całkowicie bezpodstawne. Co więcej z każdą chwilą użytkowania i testowania modelu Insulated moja opinia o nim stawała się coraz lepsza. Mamy tu więc odwrotną do opisanej na wstępie sytuacji, gdy pierwotny, raczej obojętny stosunek przeszedł w zachwyt, co ważne wynikający już nie tylko z wyglądu, lecz przede wszystkim ugruntowanym w rzeczywistych osiągach, tudzież zdolności do potrzymania niskiej, lub wysokiej temperatury napoju. Na uwagę zasługuje też wysoki komfort korzystania z bidonu, w tym również picia, wymienne, zmieniające poniekąd funkcjonalność bidonu korki, wysokiej jakości materiały i ogólnie udany, ciekawy design.

Wszystkie te cechy sprawiają że bidon marki Klean Kanteen, model Insulated jest godnym polecenia, wielozadaniowym naczyniem. Trudno wręcz tu przytoczyć wszystkie dziedziny życia i formy aktywności, w których się on sprawdzi, z pewnością będzie on wiernym towarzyszem zarówno w podróży, biurze, czy domu, jak i też podczas górskich wojaży, wypadów na rower, czy spaceru. Uważam że bidon Insulated świetnie wpisuje się w zasadniczą idę przyświecającą marce Klean Kanteen, tudzież stworzenia naczyń mających służyć nam przez wiele lat i w istocie, jeśli tylko będziemy odpowiednio dbać o bidon Insulated, z pewnością będzie nam wiernie i bezawaryjnie służył przez długi czas.


Bidon / kubek termiczny Klean Kanteen Insulated jest niezwykle udanym połączeniem nowoczesnego designu, oraz wysokiej jakości materiałów, z funkcjonalnością i komfortem użytkowym...
Zalety:
 • podwójne ścianki
 • próżnia techniczna jako izolator
 • atrakcyjny design
 • wysoka jakość materiałów
 • staranne wykończenie
 • wymienne korki
 • stosunkowo niska waga
 • zaokrąglone krawędzie wewnętrzne ułatwiające utrzymanie naczynia w czystości
 • wykonanie ze stali szlachetnej nie przenoszącej zapachów i smaków
 • wieczysta gwarancja (na bidon – producenta)
Wady:
 • brak
Opracowania powiązane:
Przydatne linki:
Do testów dostarczyła firma:
RAVEN
TECHNOLOGIE / informacje
Autor serdecznie dziękuję firmie Raven
za udostępnienie do testów bidonu
termicznego Klean Kanteen model Insulated
tekst, opracowanie i zdjęcia z wyłączeniem wariantów kolorystycznych bidonu Klean Kanteen Insulated, oraz korków do niego: Sebastian Nikiel
Informacja prawna – zgodnie z przepisami prawa, wszystkie wyrażane na łamach niniejszej strony opinie, są wyłącznie moją osobistą opinią na temat danego sprzętu, odzieży, czy akcesorium, wynikającą z posiadanego doświadczenia, nabytego w trakcie jego użytkowania, oraz dotyczącą wyłącznie testowanego egzemplarza, a nie całościowo danego modelu produktu.
powrót do strony głównej działu prawa autorskie opis do pobrania jako PDF
START
O MNIE – JAK POMÓC
O MNIE
MOJA HISTORIA WALKI Z CHOROBĄ
JAK POMÓC
DATKI
ULOTKI
OFIAROWANIE 1%
BANERY DO POBRANIA
DANE FUNDACJ

ARTYKUŁY
ARTYKUŁY 2014
ARTYKUŁY 2013
ARTYKUŁY 2012
ARTYKUŁY 2011
ARTYKUŁY 2010


PROZA

RECENZJE
PODZIĘKOWANIA

U MNIE

POEZJA
POEZJA 2014
POEZJA 2013
POEZJA 2012
POEZJA 2011
POEZJA 2010

POEZJA 2009
POEZJA 2008
POEZJA 2007
POEZJA 2006
POEZJA 2005
POEZJA 2003-04

GALERIA
FILMY
RĘKODZIEŁO
PORADNIK

SPRZĘT

KONKURSY


KUP TOMIK
TOMIK NA KRAWĘDZI
TOMIK POZA KRAWĘDZIĄ
SZLAKI
BESKID ŚLĄSKI
BESKID MAŁY
BESKID ŻYWIECKI
GORCE I PIENINY
TATRY WYSOKIE PL
TATRY ZACHODNIE PL
TATRY  SŁOWACKI

POLITYKA COOKIES
SCHRONISKA
POLSKIE BESKIDY
BIESZCZADY
GORCE I PIENINY
SUDETY
POLSKIE TATRY
SŁOWACKIE TATRY
POZOSTAŁE

LINKI - ZASOBY

KONTAKT
Copyright © 2009 - 2016 by Sebastian Nikiel  ·  kontakt: s.nikiel.mojegory@gmail.com