autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
 artykuł: "Światowy dzień turystyki" i rozstrzygnięcie XIII edycji konkursu fotograficznego "Beskidy w kadrze zatrzymane" 
 udostępnij artykuł: 
data publikacji: 27.09.2014
W dniu 26.09.2014 odbyły się doroczne obchody „Światowego dnia turystyki” w auli Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Podobnie jak w latach ubiegłych obchody zostały połączone z rozdaniem nagród w XIII edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” przebiegającego tego roku pod hasłem przewodnim „Tam gdzie powracam”.

Obchody uświetnił swoją obecnością Prezydent miasta Bielsko-Biała Pan Jacek Krywult, Zastępca Prezydenta Pan Zbigniew Michniowski, oraz inni przedstawiciele lokalnych władz. Prezydent, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych wręczył wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym dla promowania walorów regionu i turystyki. Wśród odznaczonych osób znalazł się Szymon Baron – Prezes Bielskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, oraz społecznik, wkładający wiele pracy i serca w liczne przedsięwzięcia promujące nasz piękny region.
Uroczystość obchodów Światowego Dnia Turystyki, połączoną z rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”
uświetnił obecnością Prezydent miasta Bielska-Białej Pan Jacek Krywult, oraz inni przedstawiciele lokalnych władz.
Dodam tutaj że Szymon jest również jednym z jurorów w prowadzonych na łamach witryny konkursach fotograficznych, jak i czynnie wsparł prowadzone na rzecz zbiórki środków na moje dalsze leczenie charytatywnych imprez górskich przebiegających pod hasłem przewodnim „Ludzie gór dla człowieka gór” (zobacz artykuł >>).
Obchody urozmaicały występy muzyczne i oratorskie dzieci i młodzieży Jak co roku podczas spotkania wręczono wyróżnienia zasłużonym dla regionu
Nie było to jedyne wyróżnienie jakie otrzymał Szymon tego dnia, nieco wcześniej, podczas analogicznej imprezy w żywieckim Pałacu Habsburgów, otrzymał dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2014 roku. Takie samo wyróżnienie otrzymał inny członek PTT Bielsko-Biała Pan Jan Weigel. Serdecznie gratuluję i dziękuję za ich pracę.
Jedną z nagrodzonych za wkład w promowanie turystyki
i walorów regionu osób był Szymon Baron, społecznik
i Prezes Bielskiego oddziału PTT
Tego samego dnia, podczas analogicznej imprezy w Żywcu Szymon Baron, wraz z innym członkiem PTT Bielsko-Biała,
Panem Janem Weigel, otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2014 roku
Podczas Bielskich obchodów wręczone zostały również wyróżnienia dla nauczycieli, którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania wartości turystyki, oraz wrażliwości na piękno naszego regionu, wśród dzieci i młodzieży. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie XIII edycji dorocznego konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”. Protokół jury konkursowego odczytał Pan Jerzy Jurczak, po czym nastąpiło wręczenie nagród laureatom przez Pana Jacka Krywulta.
Podczas spotkania wręczono również wyróżnienia dla szczególnie zasłużonych
w promowaniu turystyki, oraz piękna regionu, nauczycieli
Nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursu fotograficznego
„Beskidy w kadrze zatrzymane”, oraz osób wyróżnionych za zasługi...
Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano łącznie 298 prac, 81 uczestników, z czego do konkursu zakwalifikowano 290 zdjęć. Jury przyznało 6 miejsc głównych, oraz 5 dodatkowych wyróżnień. Podobnie jak rok temu konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej. Podział miejsc wyglądał następująco:
W kategorii do 16 lat:
 • I nagroda – Jakub Dominas za zdjęcie „Droga na Skrzyczne”
 • II nagroda – Kamila Hansel za zdjęcie bez tytułu
 • III nagroda – Marta Woźniak za zdjęcie „Zza”
W kategorii powyżej 16 lat:
 • I nagroda – Jerzy Pająk za zdjęcie „Usiądź i odpocznij sobie”
 • II nagroda – Jacek Śliwka za zdjęcia: „Koniaków”, „Rozproszenie” oraz „W drodze na Rysiankę”
 • III nagroda – Bogusław Hruby za zdjęcie „Zachwyt”
Wyróżnienia:
W kategorii wiekowej do 16 lat:

 • Natalia Rusin za zdjęcie „Zachód słońca na górze Żar II”
 • Weronika Wojtylak za zdjęcie „Król jesiennego lasu”
 • Mikołaj Sitarz za zdjęcie „Strażnik beskidzkich pól i łąk”
W kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
 • Ewa Szczerska za zdjęcie „Olśnienie”
 • Sebastian Nikiel za zdjęcie „Pejzaż pisany bielą i wiatrem”
Dodatkowo jury wyróżniło także Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny nr 1, oraz Szkołę Podstawową nr 26 z Bielska-Białej za liczny udział uczniów tych szkół w konkursie.
Wręczenie nagród dla laureatów konkursu fotograficznego w kategorii do lat 16 Zdjęcie wspólne wszystkich laureatów XIII edycji konkursu fotograficznego
„Beskidy w kadrze zatrzymane” (obu kategorii wiekowych)
Organizatorami konkursu byli: Urząd Miejski w Bielsku – Białej, Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej, oraz Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych im. St. Czerneleckiego.
Jedno ze zgłoszonych przeze mnie do konkursu zdjęć pod tytułem:
„Pejzaż pisany bielą i wiatrem” otrzymało wyróżnienie  (KLIKNIJ NA ZDJĘCIU BY POWIĘKSZYĆ)
Po zakończeniu części oficjalnej na uczestników czekał poczęstunek
Jedno z wyróżnień przypadło również mi, za co serdecznie dziękuję jury konkursowemu, gratuluję również Wszystkim laureatom. Po części oficjalnej, urozmaicanej przez występy muzyczne i oratorskie dzieci i młodzieży, goście mogli przejść do auli gdzie czekał na nich poczęstunek, oraz na pokonkursową wystawę zdjęć, która będzie dostępna do 28 września na terenie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ulicy Juliusza Słowackiego 17 (I piętro), a następnie prace będzie można zobaczyć w szkołach, schroniskach górskich, domach kultury i bibliotekach na terenie powiatu bielskiego i miasta Bielsko – Biała.
Wystawa po konkursowa na I piętrze auli Książnicy Beskidzkiej w Bielsku - Białej Autor na wystawie pokonkursowej, po lewej moje zgłoszone do konkursu zdjęcia.
Linki:
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Bielsko-Biała: http://www.bielsko.ptt.org.pl/wyroznienia-marszalka-wojewodztwa-slaskiego/
Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych im. St. Czerneleckiego (oficjalny protokół z konkursu): http://www.przewodnicy.beskidy.pl/pages/konkursy.php
Szymon Baron: http://www.szymek.ptt.org.pl/
artykuł informacyjny: "Ludzie gór dla człowieka gór" edycja III: http://s-nikiel-mojegory.pl/artykuly/artykuly/ludziegor3/ludziegor3.index.html
album z fotorelacją z wręczenia nagród w XIII edycji konkursu fotograficznego "Beskidy w kadrze zatrzymane": http://nikiel.jalbum.net/beskidy.w.kadrze.26.09.2014/
FOTORELACJA Z OBCHODÓW I WRĘCZENIA NAGRÓD W XIII edycji konkursu fotograficznego "Beskidy w kadrze zatrzymane"
 Prawa autorskie
START
O MNIE – JAK POMÓC
O MNIE
MOJA HISTORIA WALKI Z CHOROBĄ
JAK POMÓC
DATKI
ULOTKI
OFIAROWANIE 1%
BANERY DO POBRANIA
DANE FUNDACJ

ARTYKUŁY
ARTYKUŁY 2014
ARTYKUŁY 2013
ARTYKUŁY 2012
ARTYKUŁY 2011
ARTYKUŁY 2010


PROZA

RECENZJE
PODZIĘKOWANIA

U MNIE

POEZJA
POEZJA 2014
POEZJA 2013
POEZJA 2012
POEZJA 2011
POEZJA 2010

POEZJA 2009
POEZJA 2008
POEZJA 2007
POEZJA 2006
POEZJA 2005
POEZJA 2003-04

GALERIA

FILMY
PORADNIK

SPRZĘT

KONKURSY


KUP TOMIK
TOMIK NA KRAWĘDZI
TOMIK POZA KRAWĘDZIĄ
SZLAKI
BESKID ŚLĄSKI
BESKID MAŁY
BESKID ŻYWIECKI
GORCE I PIENINY
TATRY WYSOKIE PL
TATRY ZACHODNIE PL
TATRY  SŁOWACKIE
SCHRONISKA
POLSKIE BESKIDY
BIESZCZADY
GORCE I PIENINY
SUDETY
POLSKIE TATRY
SŁOWACKIE TATRY
POZOSTAŁE

LINKI - ZASOBY

KONTAKT
Copyright © 2009 - 2014 by Sebastian Nikiel  ·  kontakt: s.nikiel.mojegory@gmail.com