Przestrzenne wiaty drewniane na samochód

Przestrzenne wiaty drewniane na samochód

21 kwietnia, 2019 0 By nikiel

Przestrzenne wiaty drewniane to świetne rozwiązanie dla inwestorów mieszkających w własnościowych domach i posiadających kilka samochodów lub prowadzących firmy. Duże wiaty drewniane są proste i szybkie do zamontowania, a dzięki ich posiadaniu zyskujemy doskonałą ochronę dla naszych pojazdów. Pozwalają zabezpieczyć samochody przed oddziaływaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, głównie intensywnym promieniowaniem UV oraz opadami deszczu, śniegu i gradu.

Przestrzenne wiaty drewniane na samochód idealnie sprawdzają się w pobliżu firm z różnych branży np. restauracje, magazyny, salony, hipermarkety i inne działalności. Gwarantują bezpieczeństwo dla klientów, pracowników oraz pojazdów umieszczonych pod nimi.

Wiaty garażowe są mniej kosztownym rozwiązaniem niż tradycyjne garaże. W zależności od modelu nie wymagają budowy ścian, fundamentów, a także wstawiania drzwi i okien.  Poza tym ogromną zaletą wiat garażowych jest ich szybki i łatwy montaż.

Przestronna wiata garażowa, czy garaż?

Koszt zbudowania przestronnej wiaty garażowej w porównaniu do dużego garażu jest znacznie tańszy. Montaż wiaty składa się głównie z belek (kolumn) oraz konstrukcji dachu. Natomiast budowa garażu wymaga montażu ścian, wylania fundamentów oraz wstawienia drzwi i okien.

Wiele osób twierdzi, że garaż to lepsze rozwiązanie. Jednak nie do końca jest to prawidłowe stwierdzenie. Główną zaletą garażu jest dobra ochrona przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych np. brak potrzeby odśnieżania i skrobania szyb. Poza tym korzyścią płynącą z dysponowania własnościowym garażem jest posiadanie dodatkowego miejsca wolnego, w którym można przechowywać inne rzeczy np. rowery.

Wiata garażowa pozwala skutecznie chronić auto przed oszronieniem, ponieważ oddziela je od nieba i chroni szyby przed skraplaniem wilgoci. Przy niskiej temperaturze samochód, który ma znikomą pojemność cieplną, szybko oddaje swoje ciepło do nieba, dlatego też na szybach samochodu zaczyna skraplać się wilgoć, która natychmiast zamarza. Dodatkowo wiata garażowa pozwala uchronić auto przed nagłymi skokami temperatury, które mogą być bardzo szkodliwe dla pojazdów np. gwałtowne zmiany temperatury,  +10°C – w garażu i -10°C – na zewnątrz działają negatywnie na naprężenia w konstrukcji.

Wiaty drewniane na samochód producenta Eko Architektura

Obecnie ogromną popularnością cieszą się wiaty drewniane na samochód produkowane przez firmę Eko Architektura. Sprawdzają się na przeróżnych własnościach majątkowych: działki rekreacyjne, domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także budynki firmowe.

Wiaty drewniane Eko Architektura produkowane są z wysokiego gatunku drewna, czyli drzewa iglastego pochodzącego z regionu Skandynawii. Wszystkie modele są odpowiednio przemyślane i zaprojektowane przez doświadczonych pracowników, dzięki temu są funkcjonalne i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Sprawdzają się, jako pomieszczenia gospodarcze i miejsca parkingowe dla wielu aut. Większość modeli umożliwia przechowanie narzędzi, sprzętów sportowych, kosiarek, a nawet mebli ogrodowych. Wiaty drewniane na samochód doceniane są za:

  • stosunkowo tani i prosty montaż
  • możliwość przechowania i uchronienia przed zawilgoceniem sprzętów, narzędzi i  akcesoriów ogrodowych
  • ochronę przed oszronieniem i działaniem promieniowania UV
  • estetyczny wygląd
  • wszechstronne wykorzystanie np. drewniana pracownia

W zależności od potrzeb każdy inwestor może wybrać odpowiedniej wielkości wiatę garażową. Współcześnie dużo klientów firmy Eko Architektura decyduje się na przestrzenną wiatę garażową o nazwie FRAMPOL GS10. Wiata garażowa FRAMPOL GS10 to przestronny i ekologiczny budynek gospodarczy o wielkości 71 m2. Z łatwością mieści cztery duże samochody oraz posiada wolne miejsce na składowanie narzędzi oraz niezbędnych elementów wyposażenia działki. Budynek jest wzorem nowoczesnego stylu i świetnie komponuje się z naturalnym otoczeniem.

Klienci decydujący się na zakup wiaty drewnianej na samochód FRAMPOL GS10 otrzymują zestaw Premium w standardowej cenie. Wyróżnia się on wysokiej jakości materiałami (zestawy ścian, elementy wykończeniowe i montażowe, okna, drzwi, uszczelki, bramy garażowe, papę bitumiczną na dach i wiele innych), bez żadnych uszkodzeń i o właściwej wilgotności.