autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
Powrót do strony głównej recenzji  tytuł: „Poradnik Fotogrficzny”  - Ross Hoddinott                                                                             recenzje książek
Tytuł: „Poradnik Fotograficzny”
Autor: Ross Hoddinott

Rok wydania: wydanie I / dodruk maj 2010
Ilość stron: 192
Rodzaj okładki: miękka
Iustracje: tak / liczne / kolorowe
Papier: wysokiej jakości papier kredowy
Średnia cena: 21zł – 36zł (info. na dzień: 30.09.2011. - www.ceneo.pl)
Wydawnictwo: Galaktyka
Skład książki: klejona
Wymiary książki:  150 x 210 mm
Numer ISBN: 978-83-7579-116-7                    


Kliknij na zdjęciu aby powiększyć
Nieco bardziej zaawansowana tematycznie pozycja, przeznaczona jednak nie tylko dla posiadaczy zaawansowanych lustrzanek, lecz również zaawansowanych cyfrowych aparatów kompaktowych,  które umożliwiają pracę w trybach manualnych. Książka krok po kroku wprowadza nas w tajemnice poprawnej ekspozycji, rodzaje światła, oraz ich wykorzystania w fotografii.
*          *          *
Autor opisuję wszystko w bardzo przystępny sposób, oparty na wielu przykładach, w tym dziesiątkach pięknie wydanych fotografii, sprawiając że brzmiące zazwyczaj enigmatycznie techniczne określenia występujące w fotografii stają się łatwe do zrozumienia, a potencjał jaki opisują, łatwy do wykorzystania w praktyce. Wprowadza nas w świat fotografii, zaczynając od podstaw fotografii, od wyjaśnienia zasad działania samego aparatu cyfrowego, tudzież opisania budowy i podziału matryc światłoczułych. Następnie przeprowadza nas, posiłkując się zdjęciami, do coraz bardziej zaawansowanych zagadnień, szczególnie skupiając się na poprawnej ekspozycji. Na metodach jej uzyskania, oraz czynnikach na które fotografujący powinien zwrócić szczególną uwagę.

Na koniec autor dzieli się z nami również własnymi doświadczeniami odnośnie pracy z plikami RAW w cyfrowej ciemni. Opisuję również inne popularne systemy zapisu plików graficznych jak: JPEG, czy TIFF.

Książkę tę polecam Wszystkim dla których fotografia jest pasją, którzy pragną zgłębiać jej tajniki, podnosząc własny warsztat pracy, co bezpośrednio przekłada się na jakość zdjęć jakie uda nam się wykonać. Jest doskonałym punktem wyjściowym do dalszego zagłębienia się w piękny świat wyrażonny poprzez aparat fotograficzny.

Ross Hoddinott – wielokrotnie nagradzany, profesjonalny fotograf pejzaży, niezależny pisarz i autor. Mieszka w południowo-zachodniej Anglii i należy do czołowych fotografów brytyjskich. Jest autorem sześciu książek o fotografii, w 2009 roku został nazwany "Najlepszym Brytyjskim Fotografem Dzikiej Przyrody". Swoje zdjęcia publikuje w wielu magazynach, między innymi w „Outdoor Photography”, „Digital SLR Photography”, „BBC Wildlife”. Poradnik fotograficzny to jego piąta książka o tematyce fotograficznej. Więcej o autorze można dowiedzieć się z jego strony internetowej: www.rosshoddinott.co.uk Przydatne linki:
Wydawnictwo Galaktyka – www.galaktyka.com.pl
Strona Ross Hoddinott - www.rosshoddinott.co.uk

Adres wydawnictwa:
Galaktyka Sp. z.o.o.
ul. Łąkowa 3/5
90 – 562 Łódź
tel. +42 639 50 18 / 650 50 19

e-mail redakcji: galak@galaktyka.com.pl
sekretariat: sekretariat@galaktyka.com.pl
powrót do strony głównej recenzji Mój kanał informacyjny RSS Prawa Autorskie opis do pobrania jako PDF
strona głównao mniepodziękowaniagaleriafilmyartykułypoezjaprozaszlakiporadnik górołazau mniesprzętrecenzjeKonkursyschroniskaTwórczość wydanazasoby-linkikontakt