autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
powrót do strony głównej artukułów  konkurs: "Gdy w górach zagości zima..." - ogłoszenie wyników                    aktualizacja: 01.04.2015

cel konkursuzasady konkursudla kogoterminarzNagrody Publicznościprawa autorskiejuryPartnerzy - postanowienia końcowe regulaminupełny regulamin
patronat medialny konkursu: honorowy patronat  konkursu:
www.dcamera.pl www.konkursfotograficzny.info Dziennik Leśny www.ceneria.pl http://www.bielsko.ptt.org.pl/
dCamera.pl
www.dcamera.pl
Konkursy Fotograficzne info
www.konkursfotograficzny.info
Dziennik Leśny
www.dzienniklesny.pl
Planeta Gór
www.planetagor.pl
Ceneria
www.ceneria.pl
PTT Bielsko-Biała
www.bielsko.ptt.org.pl
UDOSTĘPNIJ KONKURS:
< plakat konkursu do pobrania >
Początkiem grudnia 2014r, gdy zastanawiałem się nad zorganizowaniem kolejnego zimowego konkursu za oknami panowała nieprzerwanie szarobura późna jesień zamiast pięknej polskiej zimy, w pobliskim mi Beskidzie Śląskim snuły się leniwie mgły, to znów padał deszcz, świat miał tak mało barw... nie były to więc zbyt motywujące warunki dla górskiego zimowego konkursu, tym nie mniej mając na uwadze że prace nie muszą przecież pochodzić z bieżącego okresu, oraz zmotywowany przez moich kolegów jurorów, zapadła decyzja o jego zorganizowaniu.

Szczęśliwie okazało się jednak że aura nam sprzyjała, jako że końcem 2014 roku, zima nareszcie zdecydowała się zawitać w nasze piękne góry. Konkurs wystartował wraz z początkiem nowego 2015 roku, zdawać by się mogło w nader sprzyjających okolicznościach pogodowych, o dziwo jednak wraz z białym odzieniem gór, nie nastąpiło istotne zwiększenie liczby zgłaszanych zdjęć. Prawdziwy „bum” zgłoszeń miał miejsce w drugiej połowie okresu zgłaszania prac, aż do maksymalnego jego natężenia pod koniec konkursu, co pomimo dużej ilości pracy niezwykle mnie cieszyło. Łącznie do konkursu zostało zakwalifikowanych 393 zdjęć, 151 uczestników.

Od początku było wiadomo że konkursu o tematyce zawężonej wyłącznie do zimy, będzie miał tak jak poprzedni („Góry są piękne w zimowej bieli”) charakter bardziej niszowy, że pula zgłoszeń będzie mniejsza od tej jaką otrzymujemy na nasz flagowy, doroczny konkurs „Góry – moje miejsce na ziemi...” jednak tegoroczna edycja finalnie okazała się ze wszech miar udana i przyciągnęła znacznie więcej fotografujących niż wcześniejsza. Serdecznie dziękuję Wszystkim za udział, za zgłoszenie Swoich fotografii, za dzielnie się pięknem gór tą wyjątkową porą roku, jaką jest zima. To dzięki Wam konkurs był tak barwny, ukazując tyle zróżnicowanych obliczy zimy w górach niemal całego świata.

Konkurs ten po raz kolejny też utwierdził mnie o głębokim sensie organizowania podobnych inicjatyw, gdyż jest to uważam jedna z najlepszych, oraz najbardziej sugestywnych metod, promowania piękna gór – gór w tym wypadku porą roku często niedocenianą, lub której poznawanie ograniczane jest wyłącznie do rejonu wyciągu i stoku narciarskiego. To dzięki Wam udało się innym pokazać jak piękne góry są zimą, ale też i przypomnieć że zima jest porą która jak żadna inna wymaga rozwagi, wiedzy i przygotowania na jej zmienne, surowe warunki. To dzięki Wam którzy to piękno poprzez swoje fotografie ukazaliście, inni dotychczas ograniczający swoja górska działalność wyłącznie do pór letnich, mogli przekonać się że w góry warto powracać również zimą, wreszcie to dzięki Wam ludzie dotychczas gór nieznający mogli je poznać, mogli je zobaczyć i zapragnąć odwiedzić...

Wraz ze zgłaszanymi do konkursu zdjęciami, często w zgłoszeniu, co zawsze jest bardzo miłe, dodawaliście od siebie kilka słów, o danym zdjęciu, o górach zimą, o własnym do nich stosunku... i również to mnie osobiście bardzo motywuje i sprawia że dostrzegam w organizacji podobnych konkursów sens, oraz dużą wartość poznawczą dla innych. Słów często wzruszających i jakże pięknie oddających sedno gór, tudzież zimą, gór widzianych nie tylko oczyma, ale przede wszystkim sercem. Pozwólcie, że za zgodą autorów tych słów, uczestników konkursu, przytoczę tutaj kilka cytatów: 

„Zimę w górach miałam okazję obserwować jak dotąd tylko raz - niesamowita biel śniegu połyskującego w lutowym słońcu, wspaniała cisza "zakłócana" jedynie skrzypieniem śniegu pod butami... Krajobraz przesiąknięty delikatnym spokojem, równowagą, jakby poza czasem... Drzewa szczelnie otulone śnieżną pierzyną - na wpół żywe posągi, ale wiecznie żywe wspomnienia z wędrówki na najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów - Śnieżkę.”

„...mimo mroźnego wiatru i przejmującego chłodu każdy krok niósł ze sobą wiele przyjemności, co rusz bowiem wyłaniały się widoki zapierające dech w piersiach... Kocham góry, ich zimowe oblicze zachwyca mnie w podobnym stopniu, co letnie, choć to pierwsze ma w sobie jakby nieco więcej magii i metafizyki, zwłaszcza w momencie przenikania się śnieżnej pokrywy z blado błękitnym niebem...”

Sonia Najwer
*    *    *

„Uczestnictwem w tym konkursie pragnę zachęcić młodzież w moim wieku do obserwowania i fotografowania natury. Ponieważ nie każdy widzi w jakim pięknym kraju żyjemy, a warto wpatrzyć się w środowisko i ujrzeć to piękno :)”

Monika Smagacka

To co niezmiernie mnie jako organizatora również cieszy to fakt iż wciąż wzrasta liczba niepełnoletnich uczestników, są to przecież nasi bezpośredni spadkobiercy, którzy dziś uczą się od nas kochać góry, jutro zaś sami będą tego innych nauczać... ich zdjęcia są też zazwyczaj wyjątkowej wartości, może nie zawsze poprawne warsztatowo, lecz za to wykonane w sposób intuicyjny, nie skrępowany, dynamiczny, nie ograniczany wiedzą, płynące wprost z serca. Również im – jak i ich opiekunom za wyrażenie zgody, serdecznie dziękuję za uczestnictwo, wnosicie wiele piękna do konkursu.

Zanim przejdziemy do części na którą wszyscy czekają, chciałbym jeszcze podzielić się miłą wiadomością iż udało się wygospodarować środki na zakup dodatkowych nagród, oraz wzbogacenia puli nagród dla miejsca III, co mam nadzieję uczyni je bardziej atrakcyjnymi, oraz sprawi osobie która je otrzyma, większa radość. I tak zamiast torby sportowej (nerki) Karrimor, w kolorze seledynowym, laureat III miejsca otrzyma również torbę sportową (nerkę) marki Karrimor, lecz czarną, wraz ze zintegrowanym pokrowcem i i bidonem o pojemności 450ml, dodatkowo otrzyma również matę turystyczną do siedzenia Karrimor, w kolorze czarnym, zaś wymieniona nerka w kolorze seledynowym powędruje do puli wyróżnień dodatkowych.

Wyniki... zawsze trudno jest wybrać te zdjęcia które najlepiej reprezentują temat danego konkursu, zawsze czuję niedosyt, mając ochotę nagrodzić jak najszersze grono uczestników, choć oczywiście nie jest to możliwe. Tym razem zadanie to było wyjątkowo trudne, gdyż do konkursu napłynęła duża pula zdjęć o bardzo dobrym poziomie warsztatu, do tego zdjęć niezwykle ciekawych i wspaniale przekazujących temat konkursu, toteż wybranie z tak mocnej reprezentacji tych kilku, które będą nagrodzone nie było łatwe...

(aktualizacja 01.04.2015 -  godzina: 21:15)
Po długich debatach, udało się wyłonić wszystkie przewidziane regulaminem miejsca, to jest: I, II, III, oraz wyróżnienia I, II, III, jak i też zdecydowałem się przyznać dwa specjalne wyróżnienia. W miejscu tym powinna być postawiona kropka zamykająca obrady, oraz sam konkurs... i tak było jeszcze do w dniu ogłoszenia wyników. Jednak już rankiem, tuż po oficjalnym przekazaniu nominacji, wpłynęła do mnie bardzo przykra w swych następstwach skarga. Okazało się bowiem że laureat miejsca II, dopuścił się poważnego naruszenia regulaminu konkursowego, zgłaszając zdjęcie, które było już nagrodzone w innym o podobnej tematyce konkursie.


Sytuacja ta nader dla mnie jako organizatora niesmaczna i przykra, wymusiła na nas jako jurorach reakcję, która wobec dowodów, jak i przyznania się do popełnienia błędu samego laureata, skończyła się jego dyskwalifikacją, oraz wobec tego że sprawa wyszła na jaw już po zatwierdzeniu nominacji, wydrukowaniu dyplomów, wpisaniu dedykacji z gratulacjami do tomików, jak i przygotowaniem do wysyłki nagród, nie było innej możliwości niż nie przyznanie w ogóle II nagrody. W związku z tym nagrody przewidziane regulaminem dla miejsca II trafiają do puli na poczet przyszłych konkursów.

Szkoda, wielka szkoda że do tego doszło... niech będzie to przestroga dla innych uczestników, by czytać regulamin, szkoda również dlatego że gdyby sprawa została ujawniona wcześniej werdykt jury z całą pewnością byłby inny, osoby z miejsc niższych znalazłyby się wyżej, a inna mogłaby zostać nagrodzona. Miejmy nadzieję że ten niemiły incydent będzie jednokrotnym epizodem, w dotychczas gładko przebiegającej historii konkursów naszej strony. 

Serdecznie dziękuje raz jeszcze wszystkim uczestnikom, pamiętajcie że każdy z Was jest zwycięzcą, powracając w góry, czerpiąc z ich siły i zarażając ich pięknem innych.


nagrody główne:

 • MIEJSCE I - Adam Kutny / za zdjęcie: "Gdy w górach zaskoczy zima..."
 • MIEJSCE II - dyskwalifikacja / nagrody zostały przesunięte na poczet kolejnych konkursów (aktualizacja 01.04.2015 / godzina 21:15)
 • MIEJSCE III - Jarosław Durbas / za zdjęcie: "Manaslu 8156m.n.p.m"
wyróżnienia:
 • WYRÓŻNIENIE I -  Meg / za zdjęcie: "Zima rzeźbiarka"
 • WYRÓŻNIENIE II - Paweł Wrona / za zdjęcie: "Gwiezdny pył "
 • WYRÓŻNIENIE III -  Michał Kasperczyk / za zdjęcie: "O świcie"
wyróżnienia specjalne / dodatkowe:
 • WYRÓŻNIENIE IV SPECJALNLE – dla najmłodszego laureata konkursu, za przekaz zawarty w zdjęciach, dobór tematu, oraz technikę wykonania -  Michał / za zdjęcie: "W drodze"
 • WYRÓŻNIENIE V SPECJALNLE – dla najlepszego zdjęcia wykonanego za pomocą telefonu komórkowego: Marcelina Biernat / za zdjęcie: "Palec Boży"
nagroda publiczności:
 • NAGRODA PUBLICZNOŚCI: Radosław Szymanowski / za zdjęcie: Zwariowane Zakopane / ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 715
W imieniu własnym i całego Jury serdecznie gratuluję Zwycięzcom – Sebastian Nikiel

*          *          *

Podziękowania
Na koniec chciałbym jeszcze złożyć serdeczne podziękowania Jurorom, Piotrowi Dzikiemu, oraz Szymonowi Baron, za ich pracę i wkład w przebieg konkursu. Dziękuję również partnerom medialnym konkursu, dzięki wsparciu których konkurs mógł dotrzeć do tak szerokiego grona, dziękuję za Wasze zaangażowanie, wkład w promocję konkursu, oraz udaną współpracę:
Serdecznie dziękuję również Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu oddział Bielsko-Biała, za objęcie konkursu honorowym patronatem medialnym: www.bielsko.ptt.org.pl

*          *          *

Zapraszam do zapoznania się z fotografiami zwycięzców...
Z W Y C I Ę Z C Y   K O N K U R S U   /   G A L E R I A aktualizacja: 01.04.2015 
MIEJSCE I - Adam Kutny / za zdjęcie: "Gdy w górach zaskoczy zima..." (kliknij na zdjęciu by je powiększyć)

01
 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Zestaw markowych akcesoriów fotograficznych:
  • torba Canon Deluxe Camera Bag 100EG
  • karta SD 8GB class 6 (30 mb/s)
  • ściereczka z mikrofibry z logiem Canon
 5. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 6. Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 7. Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
MIEJSCE II - dyskwalifikacja za naruszenie regulaminu konkursu (część B: Zasady udziału / punkt 10) nagrody zostały przesunięte na poczet kolejnych konkursów

 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Plecak turystyczny firmy QUECHUA, model Forlcaz, kolor czarno-stalowy, pojemność 20l
 5. Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 6. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 7. Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 8. Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
MIEJSCE III - Jarosław Durbas / za zdjęcie: "Manaslu 8156m.n.p.m" (kliknij na zdjęciu by je powiększyć)

03
 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Sportowa torba biodrowa (nerka) angielskiej firmy KARRIMOR o pojemności 2 litrów ze zintegrowanym pokrowcem na bidon (bidon w zestawie) o pojemności 450ml, w kolorze czarnym z regulowanym paskiem, oraz trzema kieszeniami - X-Lite Bum Belt 2l
 5. Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 6. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 7. Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: czarnym
 8. Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 9. Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
WYRÓŻNIENIE I - Meg / za zdjęcie: "Zima rzeźbiarka" (kliknij na zdjęciu by je powiększyć)
04
 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Lornetka KAYOBA powiększenie 8x, soczewki 21mm, kolor czarny + futerał, ściereczka i pasek
 5. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 6. Album krajoznawczy miasta „To jest Bielsko-Biała” wydawnictwa Buffi
 7. Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 8. Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
WYRÓŻNIENIE II - Paweł Wrona / za zdjęcie: "Gwiezdny pył " (kliknij na zdjęciu by je powiększyć)
05
 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 5. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 6. Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: niebieskim
 7. Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 8. Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
WYRÓŻNIENIE III - Michał Kasperczyk / za zdjęcie: "O świcie" (kliknij na zdjęciu by je powiększyć)
06
 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 5. Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: czarnym
 6. Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 7. Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY DLA NAJMŁODSZEGO LAUREATA KONKURSU / autor: Michał / tytuł: "W drodze"
(kliknij na zdjęciu by je powiększyć)
07
 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Oryginalna biodrowa torba sportowa (nerka) NIKE, pojemność 4 litry, kolor ciemny granat
 5. Album krajoznawczy „Cuda przyrody UNESCO” wydawnictwa IMAGE
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY DLA NAJLEPSZEGO ZDJĘCIA WYKONANEGO TELEFONEM KOMÓRKOWYM / autor: Marcelina Biernat / tytuł: "Palec Boży" / aparat: Samsung Galaxy S4 (GT-I9515)
(kliknij na zdjęciu by je powiększyć)
08
 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Sportowa torba biodrowa (nerka) angielskiej firmy KARRIMOR o pojemności 2 litrów ze zintegrowanym pokrowcem na bidon (bidon w zestawie) o pojemności 450ml, w kolorze seledynowym z regulowanym paskiem - X-Lite Bum Belt 2l
 5. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
  NAGRODA PUBLICZNOŚCI  -  nominacje: 20.03.2015
NAGRODA PUBLICZNOŚCI   - Radosław Szymanowski  / za zdjęcie: „Zwariowane Zakopane”  ilość zdobytych głosów: 715
(kliknij na zdjęciu by je powiększyć)

 1. Dyplom
 2. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 3. Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 4. Sportowa torba biodrowa (nerka) angielskiej firmy KARRIMOR o pojemności 2 litrów ze zintegrowanym pokrowcem na bidon (bidon w zestawie) o pojemności 450ml, w kolorze seledynowym z regulowanym paskiem - X-Lite Bum Belt 2l
 5. Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 1000ml (kolor niebieski metalik)
 6. Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 7. Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: fioletowym
 8. Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
powrót do strony głównej artukułów artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie)

cel konkursuzasady konkursudla kogoterminarzNagrody Publicznościprawa autorskiejuryPartnerzy - postanowienia końcowe regulaminupełny regulamin
START
O MNIE – JAK POMÓC
O MNIE
MOJA HISTORIA WALKI Z CHOROBĄ
JAK POMÓC
DATKI
ULOTKI
OFIAROWANIE 1%
BANERY DO POBRANIA
DANE FUNDACJ

ARTYKUŁY
ARTYKUŁY 2014
ARTYKUŁY 2013
ARTYKUŁY 2012
ARTYKUŁY 2011
ARTYKUŁY 2010


PROZA

RECENZJE
PODZIĘKOWANIA

U MNIE

POEZJA
POEZJA 2014
POEZJA 2013
POEZJA 2012
POEZJA 2011
POEZJA 2010

POEZJA 2009
POEZJA 2008
POEZJA 2007
POEZJA 2006
POEZJA 2005
POEZJA 2003-04

GALERIA

FILMY
PORADNIK

SPRZĘT

KONKURSY


KUP TOMIK
TOMIK NA KRAWĘDZI
TOMIK POZA KRAWĘDZIĄ
SZLAKI
BESKID ŚLĄSKI
BESKID MAŁY
BESKID ŻYWIECKI
GORCE I PIENINY
TATRY WYSOKIE PL
TATRY ZACHODNIE PL
TATRY  SŁOWACKIE
SCHRONISKA
POLSKIE BESKIDY
BIESZCZADY
GORCE I PIENINY
SUDETY
POLSKIE TATRY
SŁOWACKIE TATRY
POZOSTAŁE

LINKI - ZASOBY

KONTAKT
Copyright © 2009 - 2015 by Sebastian Nikiel  ·  kontakt: s.nikiel.mojegory@gmail.com