autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
Powrót do strony głównej recenzji  tytuł: „Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej - 195 ujęć Scotta Kelby'ego”                                           recenzje książek
Tytuł: „Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej - 195 ujęć Scotta Kelby'ego”
Rok wydania: wydanie I / 2007, wydanie II / 2011
Ilość stron: 232
Rodzaj okładki: miękka
Iustracje: tak / liczne / kolorowe
Papier: wysokiej jakości papier kredowy
Średnia cena: 19,90 – 37 zł (informacja na dzień 21.09.2011. - www.ceneo.pl)
Wydawnictwo: Helion
Skład książki: klejona
Wymiary książki:  160 x 235 mm
Numer ISBN: 978-83-246-0829-4 (wydanie I)
                       978-83-246-3174-2  (wydanie II)


Kliknij na zdjęciu aby powiększyć
„Kupiłeś swój pierwszy aparat cyfrowy, zrobiłeś serię zdjęć, przesłałeś je do komputera, zaczynasz oglądać i... żadne z nich tak naprawdę Cię nie zachwyca. Chciałbyś czegoś więcej? Chciałbyś, aby Twoje fotografie wyglądały tak, jak te na okładkach magazynów, jak zdjęcia robione przez profesjonalistów? Wszystko przed Tobą!”

(słowa Scotta Kelbe'go we wstępniaku do książki „Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej - 195 ujęć Scotta Kelby'ego”)
*    *    *
Wybierając się w góry, jednym ze sprzętów bez którego trudno nam sobie wyobrazić naszą wyprawę, jest często cyfrowy aparat fotograficzny. Jego obecność przy nas pozwala zatrzymać w kadrze wyjątkowe pejzaże, napotkane zwierzęta, ciekawe chwile, oraz udokumentować nasze górskie „podboje”. To z kolei pozwala nam już długo po powrocie do szarej codzienności, cieszyć wraz z bliskimi, oraz przyjaciółmi, obrazami z tamtych pięknych chwil, a wyobraźnią powracać do związanych z nimi wspomnieniami.

Fotografując czynimy to bardzo zróżnicowanym sprzętem, oraz na różnym poziomie umiejętności, wszystkich nas jednak łączy jedno – chcemy aby nasze zdjęcia były jak najlepsze aby jak najpełniej oddały tamten, ważny dla nas, zarejestrowany w kadrze, czas.

I właśnie o tym i dla takich użytkowników jest ta książka. Nie zawęża się jedynie do trudnego, dla wielu nudnego technicznego języka pojęć związanych z profesjonalną fotografią, nie zawęża jej odbiorców do tych którzy mogą pochwalić się wyłącznie drogimi modelami lustrzanek i sporym arsenałem obiektywów. Ta właśnie książka została napisana dla przeciętnego użytkownika, który posługuje się również cyfrowym aparatem kompaktowym, prostym przystępnym językiem, operując przede wszystkim konkretnymi przykładami, uwidocznionymi za pomocą licznych w książce zdjęć Scotta , oraz innych znanych fotografów.

Cała książka ma bardzo przyjazną formę konwersacji, pomiędzy czytelnikiem, a samym Scottem Kelb'ym. Nie uciekając się do technicznego żargonu, krok po kroku, prowadzi on nas przez wiele zagadnień fotograficznych, z którymi większość z nas może się spotkać...
  • Jak tanio zabezpieczyć aparat przed zgubnym wpływem wilgoci?
  • Jak wykonać naprawdę ostrą fotkę?
  • Jak ominąć kłopot z zakazem fotografowania (np. w muzeach) na statywie?
  • Jakie są podstawowe zasady i metody jej uzyskania, poprawnej ekspozycji?
  • Jakie są gotowe przepisy na poprawną fotografię?
Na te i wiele innych pytań znajdziecie właśnie odpowiedź w niniejszej pozycji, a wszystko to napisane w lekki, nieco żartobliwy sposób, tak charakterystyczny dla samego Scotta.

*    *    *
Scott Kelby - Urodzony w 1960 w Lakeland w stanie Floryda - fotograf, projektant, wielokrotnie nagradzany autor ponad 30 książek o fotografii, od 1993 roku pracuje jako instruktor i wykładowca specjalizujący się w programie Adobe Photoshop.Przydatne linki:
Wydawnictwo HELION – www.helion.pl
Strona Scotta Kellb'ego - www.scottkelby.com
Witryna zajmująca się sprzedażą książek Scotta Kellb'ego: www.kelbytraining.com/books
Strona księgarni internetowej ONE PRESS z filmem w którym Scott Kellby opowiada o powyższej książce: www.onepress.pl

Adres wydawnictwa:
Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: helion@helion.pl
redakcja: redakcjawww@helion.pl 
powrót do strony głównej recenzji Mój kanał informacyjny RSS Prawa Autorskie opis do pobrania jako PDF
strona głównao mniepodziękowaniagaleriafilmyartykułypoezjaprozaszlakiporadnik górołazau mniesprzętrecenzjeKonkursyschroniskaTwórczość wydanazasoby-linkikontakt