autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
Powrót do strony głównej recenzji  tytuł: Niezbędnik Fotografa - „Lustrzanki Cyfrowe – Fotografia barwna” / część III                            recenzje  książek
Cykl: Niezbędnik Fotografa
Część: III / IV
Tytuł: „Lustrzanki Cyfrowe – Fotografia barwna”
Tytuł oryginału: „Digital SLR. Exposure Tips. Camera Bag Companions”
Autor: praca zbiorowa
Tłumaczenie: Janusz Myzik
Rok wydania: wydanie I - 2010 rok UK / wydanie krajowe I – 2012 rok
Ilość stron: 112
Rodzaj okładki:  miękka
Ilustracje: tak / liczne / kolorowe
Papier: wysokiej jakości papier kredowy o średniej gramaturze
Średnia cena: od 7,37zł* do 12,90zł (info: www.ceneo.pl / na dzień 03.06.2013.)
Skład książki: szyta
Wymiary książki: 112 x 82 mm
Numer ISBN: 978-83-7596-216-1
Licencjobiorca / wydawnictwo: National Geographic Society / G+J RBA

*- książka ta jak i cała seria dostępna jest również w cenie promocyjnej dla zarejestrowanych użytkowników, w księgarni internetowej sieci empik – cena za tomik: 4,99zł (stan na 01.07.2013)
W nawiązaniu do serii...
Trzeci tomik z serii miniaturowych poradników zawierających podzielone tematycznie najważniejsze zagadnienia związane z fotografią. Dodać tutaj trzeba że określenie „miniaturowe” odnosi się wyłącznie do rozmiarów książeczki, jednak w żaden sposób nie minimalizując ich zawartości, która jest bardzo obszerna, oraz napisana niezwykle przystępnie, w oparciu o wiele przykładów.

Treść...
Seria wiedzie nas poprzez wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z fotografią, w pierwszej części omówiono tytułem wprowadzania w świat obrazu rejestrowanego aparatem, zagadnienia związane z doborem sprzętu, jego podziałem, oraz możliwościami rozbudowy tak by uzyskać jak najlepsze efekty. W drugiej części seria wprowadza nas w bodaj najwierniejsze zagadnienie związane z fotografią – ekspozycją, w trzecim mając już ważkie podstawy za nami, czas przyjrzeć się samej fotografii jako obrazowi tego co nas otacza... obrazowi który najczęściej rejestrujemy za pomocą fotografii barwnych i właśnie tego dotyczy opisywany tomik.

Wydawać by się mogło że nie ma w tym nic zagadkowego, ani wartego zgłębiania... nic jednak bardziej mylnego. Książka  prowadzi nas przez tajniki postrzegania koloru przez człowieka, tak by umiejętnie wykorzystując tą wiedzę oddać rejestrowane piękno jak najlepiej, opisuje również mechanizm oddziaływania kolorów na zmysły, oraz wprowadza nas w bardziej zaawansowane zagadnienia związane z barwami, tudzież temperaturę barwową, ustawienia zaawansowanego balansu bieli. Opierając się na wielu bogato ilustrowanych przykładach wskazuje praktyczne różnice wynikające z właściwości barw, tłumacząc również prócz już wymienionych wile innych terminów z którymi poruszając się po fotograficznym świecie nieraz się spotkamy. Obok umiejętności poprawnego dobrania parametrów ekspozycji, opisywanych w tomiku II, umiejętność właściwego dobrania temperatury barwowej, tudzież balansu bieli, należy do jednych z najbardziej istotnych które decydują o uzyskanym efekcie pracy. 

Książeczka warta posiadania, której miniaturowe wymiary sprawiają że z łatwością znajdzie ona miejsce w naszej torbie ze sprzętem fotograficznym, służąc w każdych okolicznościach wsparciem. Teoretycznie seria adresowana jest do posiadaczy lustrzanek, tym nie mniej wiedza przez nią przekazywana to uniwersalne podstawy które znać powinna każda osoba interesująca się fotografią, a zaawansowane możliwości współczesnych aparatów kompaktowych, w niczym nie ustępujące możliwościami kontroli parametrów fotografii lustrzankom, sprawiają że adresowana jest ona w praktyce do każdego.

Przydatne linki:
Licencjobiorca na rynek polski: http://www.national-geographic.pl/
Sklep internetowy National Geographic z książeczką:
http://www.national-geographic.pl/sklep/ksiazki/poradniki-szko/lustrzanki-cyfrowe-fotografia-barwna.html
Sklep internetowy sieci EMPIK: http://www.empik.com/lustrzanki-cyfrowe-fotografia-barwna-opracowanie-zbiorowe...
strona wydawcy G+J RBA: http://www.guj.pl/index.php/ 
powrót do strony głównej recenzji Mój kanał informacyjny RSS Prawa Autorskie
opis do pobrania jako PDF
strona głównao mniepodziękowaniagaleriafilmyartykułypoezjaprozaszlakiporadnik górołazau mniesprzętrecenzjeKonkursyschroniskaTwórczość wydanazasoby-linkikontakt