autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
Powrót do strony głównej recenzji  tytuł: „Kurz, Pot i Łzy”  - Bear Grylls                                                                                                 recenzje książek
Tytuł: „Kurz, Pot i Łzy”
Autor: Bear Grylls
Tytuł oryginału: „Mud, Sweat and Tears”
Rok wydania: wydanie I / dodruk 2011
Data premiery: 05.10.2011.
Ilość stron: 416
Rodzaj okładki: twarda
Iustracje: tak / kolorowe
Papier: średniej jakości (zdjęcia na papierze kredowym)
Średnia cena: 35,93 zł – 45,70 zł (info. na dzień: 08.12.2011. - www.ceneo.pl)
Wydawnictwo: Pascal
Skład książki: szyta
Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk
Wymiary książki:  165 x 234 mm
Numer ISBN: 978 – 83 – 7513 – 901 – 3    

„Nie znam nikogo, kto by podejmował

 i pokonywał wyzwania tak jak Bear Grylls.”

Generał Charles Guthrie
były dowódca jednostek specjalnych SAS
*          *          *
Kolejna z książek znanego brytyjskiego podróżnika, byłego komandosa SAS, alpinisty, oraz specjalisty od survivalu – Beara Gryllsa. Człowieka który dzięki swej niezwykłej kreatywności, zdolności do przetrwania w każdych warunkach na całym świecie, wspaniałej postawie emocjonalnej i moralnej wobec wyzwań stawianych mu przez życie, a w szczególności przez nieustanne podejmowanie co raz to nowych ekstremalnych wyzwań, znany i lubiany jest powszechnie na całym świecie.

Jest to już 11 książka tegoż autora, tym razem w przeciwieństwie do wszystkich wcześniejszych, jest to książka zupełnie inna tematycznie, autor bowiem po wielu latach swych ekstremalnych przygód, zdecydował się z nami podzielić czymś więcej niż własnym doświadczeniem i wiedzą – zdecydował się podzielić z nami całym swoim życiem. Książka ta bowiem jest autobiografią Beara, w której bardzo zgrabnie prowadzi nas od jego najwcześniejszych lat życia, aż po czasy współczesne.

Książka doprawdy niezwykła, obfitujące w nieznane fakty z życia autora, szczera, otwarta, napisana nie krasomówczym językiem, lecz prostym, dosłownym, acz świetnie oddającym charakter opisywanych sytuacji. Ukazuje ona również wiele sytuacji dramatycznych, pełnych napięcia momentów z życia osobistego Beara, chwil które ukształtowały go jako człowieka.

Szczególnie ważny dla mnie osobiście jest rozdział w którym Bear po nieudanym skoku spadochronowym, ulega poważnemu wypadkowi w wyniku którego łamie kręgosłup w trzech miejscach. Diagnoza po wypadku zdawała się na zawsze przekreślać jego wrodzoną pasję do aktywnego życia, odbierając mu jego miłość do gór – orzeczono bowiem że Bear nigdy już nie stanie sam na własnych nogach, a jednak... jedak w zaledwie rok potem Bear nie tylko na nich stanął, ale wszedł na Everest jako jeden z najmłodszych Brytyjczyków w historii. Ten fakt jak i wiele innych świetnie oddają jego niezwykły charakter, człowieka pełnego pasji i zdeterminowanego, nie dającego się zaszufladkować, ani nie godzącego się na wyroki losu.

Książkę ten ze wszech miar polecam, nie tylko osobom związanym z górami, czy survivalem, ale każdemu człowiekowi który musiał w życiu dokonać trudnych wyborów, który musiał walczyć o siebie i swoje zdrowia, aby móc spełniać swe marzenia. 

Edward Michael Grylls - (ur. 7 czerwca 1974) – brytyjski podróżnik, alpinista i popularyzator sztuki przetrwania. Autor 11 książek i wielu publikacji. Grylls służył 3 lata w brytyjskich siłach specjalnych jako żołnierz 21 Regimentu Rezerwy Special Air Service. Po przejściu w stan spoczynku, otrzymał honorowy tytuł Komandora Podporucznika Marynarki Wojennej. Dwukrotnie zdobył Everest, w tym raz jako najmłodszy w historii Brytyjczyk. Jest instruktorem skautowym, najmłodszym jak dotąd naczelnikiem brytyjskiej The Scout Association. Został nim 23 lipca 2009, w wieku 35 lat.
Przydatne linki:
Wydawnictwo PASCAL –  www.pascal.pl
Strona domowa - Bear Grylls'a -  www.beargrylls.com

Adres wydawnictwa:
ul. Kazimierza Wielkiego 26
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 33 82 82 828
fax +48 33 82 82 829

e-mail: pascal@pascal.pl  
Informacje o życiorysie, oraz zdjęcie Beara Gryllsa zaczerpnięte z zasobów Wikipedii w ramach publicznej licencji o prawach autorskich GNU Free Documentation License wersja 1.2, lub nowsza.
powrót do strony głównej recenzji Mój kanał informacyjny RSS Prawa Autorskie opis do pobrania jako PDF
strona głównao mniepodziękowaniagaleriafilmyartykułypoezjaprozaszlakiporadnik górołazau mniesprzętrecenzjeKonkursyschroniskaTwórczość wydanazasoby-linkikontakt