autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
 artykuł: "XXI Marszon - po rajdzie"                                    data publikacji: 06.09.2011. powrót do strony głównej artukułów
Dnia 03.09.2011. w dobę po jego rozpoczęciu zakończył się „XXI Marszon”. Rajd górski prowadzony przez Kubę Terakowskiego. Na starcie, który miał miejsce w Domu Turysty PTTK „Rzymianka” w Krynicy Zdrój, stawiło się 42 gotowych do długiego marszu uczestników. Przed nimi była licząca sobie 65km trasa po malowniczych rejonach Beskidu Sądeckiego, oraz Pieninach.

Trasa prowadziła przez: Przełęcz Krzyżową, Drabiakówkę, Runek, Halę Łabowską,  Łomnicę Zdrój, Piwniczna Zdrój, Eliaszówkę, Przełęcz Gromadzką, Szczob, Przełęcz Rozdziela, Wysoka, Durbaszkę, Lesnickie Sedlo, Sedlo Cerla, Czerwony Klasztor. Meta rajdu miała miejsce w Schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych. Uczestnicy „Marszonu” dotarli do niego po 23 godzinach od chwili startu, w grupie liczącej 37 osób. Na uczestników czekała zasłużony odpoczynek, oraz satysfakcja z podołania temu pięknemu górskiemu wyzwaniu.

Z mojej strony winszuję Wszystkim uczestnikom, oraz serdecznie dziękuję za duży wkład jaki wnieśli w moje dalsze leczenie, nie tylko za sprawą wsparcia materialnego, ale moralnego i emocjonalnego, ofiarując mi coś niezwykle cennego, stanowiącego fundament mojej walki z chorobą – wiarę w sens tej walki, oraz siły do jej kontynuowania. Dzięki wsparciu „XXI Marszonu” na prowadzoną przez Kubę zbiórkę na moje dalsze leczenie wpłynęło 456 zł.

Specjalne podziękowania składam również na ręce Gospodarzy schroniska Trzy Korony, którzy przekazali 20% z dochodu za noclegi w dniu finiszu rajdu na moje dalsze leczenie. Dziękuję również wszystkim Gospodarzom obiektów rozlokowanych wzdłuż trasy „XXI Marszonu” za zgodę na przyjęcie i wystawienie ulotek informacyjnych na mój temat.

W miejscu tym pragnę również gorąco podziękować, organizatorowi rajdu Kubie Terakowskiemu, który to znalazł mnie wśród tylu przecież innych cierpiących ludzi i zaproponował wsparcie, dedykując miniony rajd mojej walce – dziękuje.

Wspaniały pomysł Kuby był świetnym przykładem pozytywnego spożytkowania, ogromu kapitału pozytywnych emocji, związanych z bogatą już przecież historią „Marszonów”. Wierzę że i za rok w kolejnej edycji tego wyjątkowego rajdu, uda się połączyć jego potencjał z pomocą komuś kto tej pomocy będzie potrzebował, a trasa będzie równie piękna jak ta która właśnie się zakończyła, ubogacając historię już 21 edycji rajdu.

Przed startem (na zdjęciu organizator Kuba Terakowski)
foto: Wiesław Chmielnicki


Start "XXI Marszonu" z Domu Turysty PTTK "Rzymianka" w Krynicy Zdrój
foto: Wiesław Chmielnicki


Na trasie...
foto: Łukasz Płaczek


 
Świt...
foto: Kuba Terakowski

Grupa w natarciu...
foto: Kuba Terakowski

Podzękowania dla gospodarzy schronisk które wzięły udział w akcji związanej z "XXI Marszonem"
http://www.trzykorony.pl/ http://www.noclegiweglarz.pl/ http://halalabowska.pttk.pl/ http://www.chatkamagory.pl/ http://www.durbaszka.pl/
Schronisko PTTK
Trzy Korony
Dom Turysty PTTK
"Rzymianka"
Schronisko PTTK
na Hali Łabowskiej
Schronisko
Chatka Magóry
Górska Chata
Pod Durbaszką
Linki:
Strona Kuby Terakowskiego (informacje o XXI Marszonie)
Galerie uczestników:
Kuby Terakowskiego
Mariana Soidy
Łukasza Płaczka
Wiesława Chmielnickiego
Urszuli Brewczyńskiej i Michała Wiktora
Strona zbiórki na leczenie Sebastiana Nikiel
W drodze do Górskiej Chaty pod Durbaszką
foto: Wiesław Chmielnicki
Coraz bliżej mety...
foto: Wiesław Chmielnicki
foto: Wiesław Chmielnicki
powrót do strony głównej artukułów Mój kanał informacyjny RSS Prawa autorskie opis do pobrania jako PDF
strona głównao mniepodziękowaniagaleriafilmyartykułypoezjaprozaszlakiporadnik górołazau mniesprzętrecenzjeKonkursyschroniskaTwórczość wydanazasoby-linkikontakt