autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
 artykuł: „O górach, poezji, pasji i walce – blog roku 2015”                                data  publikacji: 22.02.2016 artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie)
 udostępnij artykuł: 
aktualizacja - wieści ze zmagań konkursowych - ostatnie 36 godzin głosowania / 29.02.2016
Minęła właśnie północ szóstej doby głosowania, oznacza to że przed nami już tylko 36 godzin do chwili zamknięcia etapu głosowania w konkursie „Blog roku 2015”, już 01.03.2016 o godzinie 12:00 etap ten dobiegnie końca, podliczone zostaną ostatecznie głosy, wiadome stanie się kto znajdzie się w finałowej pierwszej dziesiątce witryn.

Niestety tak jak od początku zwracałem uwagę im bliższa ta chwila, tym większa będzie mobilizacja, tym większe roszady w czołówce i walka na głosy. Moja strona kończy tą dobę z ponownym spadkiem, plasując się w chwili obecnej na pozycji 21, nie oznacza to oczywiście że nie ma już o co walczyć, wszak wciąż możliwy jest do odrobienia ten dystans, jednak to zależy wyłącznie od Was, od tego czy zechcecie na mnie zagłosować... stąd proszę byście jeśli możecie zagłosowali, jak i zmobilizowali swoich bliskich oraz znajomych, każdy głos będzie cenny i za każdy serdecznie dziękuję...

Proszę też byście pamiętali że nawet jeśli nie uda się wejść mi do finału, wasze głosy nie poszły na marne, po pierwsze są one dla mnie ważnym dowodem poparcia i akceptacji, obecności na mojej nie łatwej przecież drodze, a po drugie, co tu szczególnie uważam za ważne i co również podkreślałem od początku, każdy Wasz głos zwiększy pulę środków jaka trafi na chore dzieci z Fundacji Dziecięcej Fantazja.

By zagłosować na moją witrynę, należy wysłać SMS-a na numer 7124 w treści wpisując B11533 koszt SMS-a to 1,23zł - serdecznie z góry dziękuję Wam za każdy oddany głos!
aktualizacja - wieści ze zmagań konkursowych / 28.02.2016
Kolejna – już piąta doba głosowania w konkursie „Blog roku 2015” za nami... dzięki Wam udało się ponownie mojej witrynie wskoczyć na miejsce 17 (z miejsca 18), serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie! To jednak oczywiście nadal miejsce dalekie od finałowej 10, jednak sytuacja teraz zmienia się bardzo dynamicznie, a różnice w głosach są zapewne niewielkie, to pozwala nadal mieć nadzieję na odrobienie strat i powrót do finałowej 10... to jednak zależy wyłącznie od Was – od Waszego wsparcia, stąd jeśli uważacie że warto poprzeć moją witrynę, mnie samego, w tej rywalizacji – zagłosujcie, jeśli już głosowaliście, zmobilizujcie swoich bliskich i znajomych...

Do końca głosowania pozostały już tylko dwa dni (głosować można do 01.03.2016 godzina 12:00), bardzo proszę o wasze wsparcie, walczymy wszak do końca :)

By zagłosować na moją witrynę, należy wysłać SMS-a na numer 7124 w treści wpisując B11533 koszt SMS-a to 1,23zł z jednego numeru można wysłać tylko jeden głos w trakcie całego głosowania na dany blog - serdecznie dziękuję za każdy Wasz głos...
aktualizacja - wieści ze zmagań konkursowych / 26.02.2016
Właśnie minęła trzecia doba etapu głosowania SMS-owego w konkursie Onet „Blog roku”, pierwsza z nich przyniosła kruchy sukces, gdy moja strona trafiła dzięki Waszym głosom na miejsce 10, a przypomnę że właśnie tylko pierwsza dziesiątka przejdzie do dalszego etapu konkursu, jednak już kolejna doba zakończyła się spadkiem na miejsce 13, a dzisiejsza niestety była kontynuacją tego trendu i ostatecznie uplasowała moją witrynę na pozycji...aż 17. Oznacza to że moje szanse na zaistnienie w tym konkursie zmalały, jeszcze nie przepadły... to właśnie w dniach najbliższy, do chwili zamknięcia głosowania dnia 01.03.2016 o godzinie 12:00, uczestnicy będą mobilizować swoich znajomych, zbierając głosy, to właśnie teraz wszystko może się jeszcze zmienić, ulec przetasowaniu.

Stąd mój do Was drodzy czytelnicy apel, jeśli uważacie pracę którą wkładam nad rozwojem witryny za dobrą, a jej treści wartościowe, jeśli chcecie wesprzeć mnie w mojej drodze, mojej codziennej walce z chorobą, serdecznie proszę byście zagłosowali na moją stronę, byście zmobilizowali swoich bliskich, znajomych, kogo tylko jesteście w stanie... serdecznie z góry dziękuję Wam za każdy oddany głos.

By zagłosować na moją witrynę, należy wysłać SMS-a na numer 7124 w treści wpisując B11533 koszt SMS-a to 1,23zł z jednego numeru można wysłać tylko jeden głos w trakcie całego głosowania na dany blog. Środki z głosowanie zasilą Fundację Dziecięcą Fantazja, można więc wspomóc, mnie i chore dzieciaki :)
artykuł: „O górach, poezji, pasji i walce – blog roku 2015”  /  publikacji: 22.02.2016
Po dwóch latach przerwy, ponownie postanowiłem spróbować sił w dorocznym konkursie organizowanym przez portal Onet „Blog roku”. W poprzednich edycjach w których startowałem, tudzież w latach 2012, 2013, pomimo iż nie udało się wejść do finałowej dziesiątki, znalazłem się jednak dzięki Waszym głosom tuż poza nią, co już samo w sobie jest ogromnym sukcesem zważając na fakt jak wiele stron brało w konkursie udział. Było to dla mnie ogromnym wyróżnieniem, motywującym do dalszej pracy nad treściami zamieszczanymi na stronie.

W ciągu już nieco ponad dwóch lat od tamtych chwil, witryna wzbogaciła się o wiele nowych artykułów, przeprowadzono kilka konkursów fotograficznych, znacznej rozbudowie o nowe recenzje rozrósł się dział „Sprzęt”, oraz dodano wiele innych treści, jak i funkcji, które mam nadzieję okazały się dla Was przydatne, czasem miłe dla oka, jeśli mówić tu o dziale „Galerii”, lub odrywające od pędu dnia codziennego, zabierając w podróż słowem zapisanym wierszem w dziale „Poezja”... Jeśli więc te zmiany, zawartość witryny, wygląd i treści, uważacie za warte wyróżnienia, bardzo proszę o oddanie głosu na moją witrynę, z serca dziękując za każdy Wasz SMS, gdyż w istocie każdy z nich będzie dla mnie świadectwem Waszego poparcia dla mnie jako jej twórcy, oraz osoby bezgranicznie zakochanej w górach i pięknie przyrody, walczącej z przeciwnościami losu by móc wciąż w nie powracać...

Jak głosować?
Konkurs ma charakter trzy etapowy. Pierwszy polega na zgłoszeniu witryny do konkursu, oraz zamieszczeniu linku weryfikacyjnego. Kolejnym etapem po zakwalifikowaniu strony do konkursu jest „Głosowanie internautów” - etap kluczowy, w którym Właśnie Wy zdecydujecie za pomocą wysłanych SMS-ów która ze stron wejdzie do etapu finałowego.

Etap III – finałowy:
10 witryn o największej liczbie głosów, w każdej z sześciu kategorii konkursowych zostanie poddanych ocenie jurora właściwego dla danej kategorii. W moim przypadku kategorią tą jest „Pasje i twórczość” gdzie jurorem jest Pani Mela Koteluk.

By zagłosować na moją witrynę należy wysłać wiadomość SMS-a na numer:
7124 w treści wpisując: B11533
głosować można tylko od 12:00 23.02.2016 do 12:00 01.03.2016

Koszt SMS-a to 1,23zł z VAT. Uwaga! Z jednego numeru telefonu można oddać tylko jeden głos na dany blog. W odróżnieniu od lat ubiegłych w tej edycji konkursu można również wysyłać SMS-y spoza granic Polski, jednak w takim przypadku do kosztu SMS-a doliczona może zostać opłata za roaming.  
KLIKAJĄC NA ZDJĘCIE PRZEJDZIESZ NA STRONĘ KONKURSU
Rywalizować i pomagać...
Jak co roku, tak i w tej edycji konkursu środki zebrane z tytułu głosowania SMS-owego na biorące w konkursie udział blogi, przekazane zostaną na cele charytatywne. W roku 2014 („Blog roku 2013”) dzięki Wam wszystkim którzy zagłosowaliście na moją witrynę, łącznie oddając 262 głosów, udało się zebrać kwotę 322,26zł (1,23zł x 262 głosy), to był wielki sukces i Wasz wkład w połączoną z konkursem szczytną przecież akcję, wsparcia wówczas przekazanego dla podopiecznych fundacji Marka Kamińskiego.

W obecnej edycji konkursu środki z głosowania zostaną przekazane dla Fundacji Dziecięcej Fantazja, stąd tym serdeczniej zachęcam Wszystkich do głosowania, jeśli tylko zechcecie, uważacie że warto wesprzeć moją witrynę głosujcie na mnie, ale też i na innych kandydatów, w każdej z kategorii, gdyż głosując pomagamy, a cena tej pomocy to przecież tylko 1,23zł brutto, warto więc włączyć się w tą akcję...

O konkursie / kategorie konkursowe...
Dlaczego wybrałem tą kategorię...
Witryna www.s-nikiel-mojegory.pl została zgłoszona do konkursu w kategorii „Pasje i twórczość” choć przyznam że podobnie jak w latach ubiegłych miałem spory problem z wyborem właściwej kategorii, gdyż przynajmniej trzy z kategorii (Pasje i twórczość / Styl Życia / Podróże), przynajmniej częściowo odpowiadały również tematyce poruszanej na łamach mojej witryny. Ostatecznie zdecydowałem się na powyższa, gdyż wydaje mi się że najpełniej ona ujmuje we wspólny nawias tak zróżnicowane treści i tematy poruszane na łamach strony, co uważam notabene za jej dużą zaletę i odbicie mojej własnej osobowości nie lubiącej zamykać się na różnorodność i bogactwo wiedzy, tematów i doświadczeń.

O witrynie...
Myśląc o starcie w konkursie zdałem sobie sprawę że... moja witryna ma już blisko siedem lat (powstała latem 2009 roku), co oznacza że jest jedną ze starszych wciąż dynamicznie rozwijanych domowych stron w sieci. Po drodze wiele, znacznie bardziej rozbudowanych, współtworzonych przez kilku autorów witryn zdążyło już zniknąć, lub przestały być aktualizowane, stając się świadectwami porzuconych marzeń... to na pewno podwód do radości, ale też i świadectwo jak wiele pracy wkładam w jej rozwój, w to by pomimo upływu lat wciąż była ona atrakcyjna wizualnie i merytorycznie.

A wszystko zaczęło się w chwili gdy już w objęciach walki z chorobą trafiłem po raz kolejny do szpitala, gdy moje możliwości stawały się coraz mniejsze, a coraz częściej jednym oknem na świat stawał się internet... właśnie wówczas powstał pomysł by podzielić się własnym wieloletnim, dziś 36 letnim, doświadczeniem górskim, ale też i swoją twórczością, jak i walką z chorobą, wyzwaniami rzucanymi przez system lecznictwa, oraz ślepymi zaułkami medycznymi.

Kolejna lata przynosiły kolejne zmiany, witryna stała się w końcu również moim głosem, pozwalajacym nieść w świat świadectwo mojej walki, oraz mojego apelu o wsparcie... przechodziła ona i nadal przechodzi wiele zmian, startowała zaledwie z kilkoma działami: „O mnie”, „Galeria”, „Filmy”, „Poezja”, „Linki”, „Kontakt”.

W 2010 roku podczas przebudowy wyglądu strony, oraz zmiany oprogramowania dodane zostały cztery kolejne działy - „Poradnik Górołaza”, bogaty i wciąż rozwijany dział „Szlaki”, dział zawierający moje opowiadania w tym nagrodzone „Każdy ma swój Everest” i „Jak to cepr chciał zostać góralem” - dział „Proza”, oraz dział „Artykuły”

Wreszcie końcem 2010 roku witryna została zbudowana od nowa, na darmowym edytorze HTML typu WYSMING (jest to program NVU), wówczas też zaczęła przyjmować ostateczny – dzisiejszy wygląd. W roku tym też doszły kolejne działy – w tym: „Schroniska” - dział zawierający bazę adresów schronisk górskich na terenie Polski, oraz Tatr Słowackich, „Recenzję Książek”, w którym znajdziecie opisy książek z gatunku literatury górskiej polskiej i światowej, jak i poradników fotograficznych.

Końcem 2010 roku, oraz początkiem 2011, ze względu na walkę jaką toczę z chorobą, portal został rozbudowywany o dział: „Podziękowania”, w którym zamieszczane są informację i podziękowania dla osób które wsparły mnie w mojej trudnej drodze. Następnie końcem 2010 roku został dodany dział - „U mnie” bardzo dynamicznie i regularnie wzbogacany o nowe wpisy. Dział ten relacjonuję moje życie, to teraźniejsze, jak i przeszłe, dzielę się w nim z Czytelnikami swoimi doświadczeniami, wiedza i wspomnieniami.

W 2011 roku witryna została również wzbogacona o bodaj najdynamiczniej rozbudowywany dział, „Sprzęt” na łamach którego zamieszczane są informację techniczne, oraz opinie o odzieży, obuwiu, oraz akcesoriach sprzętu górskiego, czy fotograficznego, wyłącznie takich które miałem okazję przetestować sam i to w warunkach górskich, lub plenerowych.

W 2012 roku witryna przechodziła wiele modernizacji i przemian, czasem nie widocznych dla odwiedzających, lecz istotnych dla wygody i bezpieczeństwa korzystania z portalu... z istotniejszych zmian nastąpiła zmiana logo witryny, po raz pierwszy od chwili jej powstania.
stare i nowe logo witryny
Wreszcie w roku 2013 zadebiutował wciąż rozwijany dział „KONKURSY” na łamach którego organizowane są konkursy fotograficzne, których popularność dobrze oddają liczny, do dnia 20.02.2016 przeprowadzone zostały łącznie 7 konkursów, w tym sześć fotograficznych, jeden z zakresu wiedzy typograficznej, w konkursach wzięło łącznie udział:
Przeprowadzone do dnia 23.02.2016 na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl konkursy, patrząc od lewej w porządku od ostatniego do najstarszego
Poezja...
Kolejnym działem który dołączył do już istniejących w styczniu 2013 roku, był dział „Na krawędzi” - dział ten powstał w celu prezentacji, oraz informowania o możliwościach zakupu, mojego pierwszego autorskiego tomiku poezji pod takim właśnie tytułem - „Na krawędzi”. Tomiku wyjątkowego, zahaczającego o lata bezpośrednio poprzedzającego dramatyczną zmianę mojego losu, gdy to życie jakie znałem wcześniej legło w gruzach pod pręgierzem choroby, oraz pierwsze lata tej właśnie walki, prób odnalezienia się w nowej trudnej sytuacji. Dodać tutaj trzeba że tomik został wzbogacony moimi grafikami, a cały dochód z jego sprzedaży trafia na konto fundacji „Słoneczko” której podpieczonym jestem, ze wskazaniem na pokrywanie kosztów mojego dalszego leczenia.
KLIKNIJ NA GRAFICE BY POWIĘKSZYĆ
Moje autorskie przykładowe grafiki
wykorzystane w tomiku "Na krawędzi"
Zapraszam do pobrania bezpłatnej próbki zawartości tomiku w postaci pliku PDF – by pobrać plik kliknij na przycisk.

tomik poezji "Na krawędzi" - pierwsza  i ostatnia strona okładki
Kolejny rok wypełniła praca uwieńczona wydaniem następnego autorskiego tomiku poezji pod tytułem „Poza krawędzią”, tomiku rozpoczynającego swą słowem pisaną opowieść od stycznia 2009 roku, a więc tam gdzie przerwał ją tomik pierwszy i kontynuując do końca 2013 roku. Podobnie jak tomik pierwszy, tak i ten został wzbogacony moimi grafikami. Łącznie tomik zawiera 47 utworów, oraz 9 autorskich grafik.

Wprowadzenie nowego tomiku pociągnęło za sobą konieczność przebudowy działu promującego pierwszy z nich, tak by stał się on stroną główną wiodącą go każdego z nich i prezentującą ich treść, oraz możliwości nabycia, gdyż tak jak w przypadku pierwsze, tak i tomik „Poza krawędzią” wspiera mój trud walki z chorobą, będą sprzedawany na aukcjach charytatywnych. Tak powstał jeden z najnowszych działów „Kup tomik”.
KLIKNIJ NA GRAFICE BY POWIĘKSZYĆ
Zapraszam do pobrania bezpłatnej próbki zawartości tomiku w postaci pliku PDF – by pobrać plik kliknij na przycisk.
tomik poezji "Poza krawędzią" - pierwsza  i ostatnia strona okładki
Rysunek i malarstwo...
Ostatnim dodanym do zasobów witryny nowym działem jest „Rękodzieło”, w którym prezentowane są moje własne prace, tudzież dawne obrazy olejne, oraz starsze i współczesne rysunki pastelami, kredkami i ołówkiem. Fakt że dział ten powstał jest bezpośrednim pokłosiem – dowodem na skuteczność obranej terapii w walce z jakże trudną chorobą – boreliozą, walki która możliwa jest wciąż dzięki Wam wszystkim, którzy mnie wspieracie.

Terapia ta bowiem, powoli, lecz stale pozwala odbierać wszystko to co na przestrzeni lat zabrała mi choroba... w tym zdolność do prac manualnych, rozwijając daleko posunięty niedowład obu dłoni, co skutecznie uniemożliwiało rozwój jednej z moich pasji – rysunku... i choć do dziś nie udało się nam całkowicie zwalczyć takich niedowładów, ich występowanie ogranicza się najczęściej do okresów zaostrzenia choroby, gdy wcześniej miało to praktycznie postać stałą.

KLIKNIJ NA GRAFICE BY POWIĘKSZYĆ
tytuł: „Zajrzeć za kurtynę czasu...”
data powstania: 18.10.2015r
tytuł: „Powrót do korzeni...”
data powstania: 14.05.2015r
tytuł: „Niepokój w Europie”
data powstania: 25.01.2015r
tytuł: "Tam gdzie zatrzymał się utracony czas..."
data powstania: 17.09.2015r
Czy to koniec zmian...
Z całą pewnością nie... witryna będzie nadal modernizowana, wzbogacana o nowe treści, rozbudowywana, traktuję ten proces jak ewolucję, jak nigdy nie kończący się proces przemian w dążeniu do doskonałości... co mam nadzieję znajduję odbicie w treściach, wyglądzie, oraz funkcjonalności witryny.... zawsze też otwarty jestem i bardzo chętnie przyjmuję propozycję zmian z Waszej strony.

Witryna w liczbach:
 • Liczba działów głównych: 19
 • liczba działów podrzędnych: 50
 • liczba artykułów: 59
 • kilkanaście tysięcy zdjęć w 152 albumach
 • 25 filmów
 • liczba wierszy: 125
 • 7 opowiadań
 • 41 opisy szlaków górskich
 • 17 praktycznych porad / artykułów w „Poradniku Górołaza”
 • 35 wpisów w dziale „U mnie”
 • 31 recenzję książek
 • 101 opisów sprzętów i odzieży górskiej, oraz akcesoriów fotograficznych
 • 112 opisów usług i danych kontaktowych schronisk górskich
 • liczba prezentowanych rysunków / obrazów olejnych: 41
Na koniec pragnę jeszcze dodać że wszystkie zasoby znajdujące się na mojej stronie, w tym wiersze, opowiadania, zdjęcia, są udostępniane na zasadach licencji Creative Commons 3.0, co oznaczą że można je kopiować, rozpowszechniać i wykorzystywać do celów własnych, w tym tworząc dzielą pochodne, bez uiszczania jakichkolwiek opłat, dodany został tylko jeden warunek, ograniczający możliwość darmowego wykorzystania do celów komercyjnych.

Zawsze wierzyłem że internet, to przestrzeń kształtowana przez ludzi - przez ludzi z pasją - ludzi poszukujących informacji, którzy dzielą się z innymi tym co w nich najlepsze za darmo, wbrew korporacyjnym trendom i próbą ograniczenia tej wolności wypowiedzi treści i słowa.
Dlatego wszystko to oferuje mając nadzieję że treści te okażą się dla Was przydatne... jeśli więc tak właśnie uważacie, jeśli moja strona jest przez Was mile odwiedzana, wyślijcie proszę SMS-a...


LINKI:
Prawa autorskie artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie)  udostępnij artykuł: 
START
O MNIE – JAK POMÓC
O MNIE
MOJA HISTORIA WALKI Z CHOROBĄ
JAK POMÓC
DATKI
ULOTKI
OFIAROWANIE 1%
BANERY DO POBRANIA
DANE FUNDACJ

ARTYKUŁY
ARTYKUŁY 2014
ARTYKUŁY 2013
ARTYKUŁY 2012
ARTYKUŁY 2011
ARTYKUŁY 2010


PROZA

RECENZJE
PODZIĘKOWANIA

U MNIE

POEZJA
POEZJA 2014
POEZJA 2013
POEZJA 2012
POEZJA 2011
POEZJA 2010

POEZJA 2009
POEZJA 2008
POEZJA 2007
POEZJA 2006
POEZJA 2005
POEZJA 2003-04

GALERIA
FILMY
RĘKODZIEŁO
PORADNIK

SPRZĘT

KONKURSY


KUP TOMIK
TOMIK NA KRAWĘDZI
TOMIK POZA KRAWĘDZIĄ
SZLAKI
BESKID ŚLĄSKI
BESKID MAŁY
BESKID ŻYWIECKI
GORCE I PIENINY
TATRY WYSOKIE PL
TATRY ZACHODNIE PL
TATRY  SŁOWACKIE

POLITYKA COOKIES
SCHRONISKA
POLSKIE BESKIDY
BIESZCZADY
GORCE I PIENINY
SUDETY
POLSKIE TATRY
SŁOWACKIE TATRY
POZOSTAŁE

LINKI - ZASOBY

KONTAKT
Copyright © 2009 - 2016 by Sebastian Nikiel  ·  kontakt: s.nikiel.mojegory@gmail.com