autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
powrót do strony głównej artukułów  artykuł: "Konkurs - Blog Roku"                        aktualizacja: 11.02.2013
artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie)
  zamknięcie etapu głosowania                                                                                                                                          aktualizacja: 11.02.2013
W dniu 31.01.2013. o godzinie 12:00 zamknięty został etap głosowania SMS w konkursie „Blog roku 2012”. Ostatecznie witryna www.s-nikiel-mojegory.pl zdobyła 140 głosów. Niestety nie jest to liczba która pozwoliłaby przejść mi do kolejnego etapu, strona została sklasyfikowana na pozycji 23, a tylko pierwszych dziesięć było kwalifikowane do III, ostatniego etapu.

Nie jest to jednak w żadnym razie porażka, pozycja 23 jest bardzo wysoką, szczególnie biorąc pod uwagę ogólną liczbę witryn zgłoszonych w mojej kategorii konkursowej (Pasje i zainteresowania) która wynosiła – 808, tak wysoka pozycja była możliwa do osiągnięcia wyłącznie dzięki Wam wszystkim którzy oddaliście na mnie swój głos – bardzo dziękuję. Każdy Wasz głos jest dla wyrazem wielkiego zaufania, oraz poparciem tego co robię, czym staram się dzielić...
Zwracam się do Państwa z prośbą, witryna którą odwiedzacie została zgłoszona do konkursu organizowanego przez portal Onet – „Blog roku”. Jeśli więc strona, jej wygląd, oraz treści zawarte na jej łamach, przypadły Wam do gustu, jeśli uważacie ją za dobrą, ciekawą i wartą polecenia, bardzo proszę o oddanie głosu na moją witrynę.

Jak głosować?
Konkurs ma charakter trzy etapowy. Pierwszy polega na zgłoszeniu witryny do konkursu, oraz zamieszczeniu linku weryfikacyjnego (znajduję się ob w prawej kolumnie strony głównej, pod postacią ikony konkursu). Na etapie tym następuje wstępna selekcja stron spełniających wymogi techniczne określone w regulaminie konkursu.

Po przejściu tego procesu, przechodzimy do etapu drugiego, polegającego na nadaniu indywidualnych numerów zakwalifikowanym blogom, oraz zebraniu przez nie jak największej liczby głosów, które oddaje się przez wysłanie wiadomości esemes na wskazany poniżej numer, wpisując w treści numer przyporządkowany danej witrynie. Ważnym aspektem konkursu, jest fakt że bez względu na to kto wygra, każdy Wasz głos, oddany na dowolną stronę, zwiększa pulę środków przekazanych dla podopiecznych fundacji Marka Kamińskiego, co oznacza że biorąc udział w konkursie wspieramy ludzi w potrzebie, ludzi walczących z choroba, ludzi którzy jak ja zmagają się z przeciwnościami losu – tym bardziej serdecznie zapraszam do udziału w zabawie.


Głosujemy przez wysłanie SMS-a na numer:

7122 w treści wpisując: G00505

głosowanie trwa od 24.01. do 31.01.2013 - godzia 12:00


Koszt sms-a to 1,23zł z VAT. Uwaga! Z jednego numeru telefonu można oddać tylko jeden głos na dany blog. W ramach Konkursu możliwe jest głosowanie wyłącznie poprzez wysłanie SMSa z numerów należących do operatorów telefonicznych działających na terenie Polski: T-mobile, Plus, Orange i Play. Całkowity dochód z wszystkich esemesów zostanie przekazany na rzecz fundacji Marka Kamińskiego – www.kaminski.pl.
Etap trzeci – witryny które zebrały najwięcej głosów w danych kategoriach zostają zakwalifikowane do oceny przez jury sędziowskie. Dla każdej z kategorii został wyznaczony inny sędzie. W moim przypadku jest to Pani Katarzyna Zielińska. Jury wybiera najlepsze z zakwalifikowanych witryn, ogłaszając werdykt.

Kategorie konkursowe...

Kategorie specjalne:
Witryna www.s-nikiel-mojegory.pl została zgłoszona do konkursu w kategorii - „Pasje i zainteresowania” - choć przyznam że miałem spory kłopot z zakwalifikowaniem jej do którejkolwiek z nich w 100%, tak by hasło kategorii w pełni zamykało treści zawarte na stronie.

Na stronie bowiem jest przecież wciąż rozbudowywany o nowe pozycje, dział z wierszami, oraz prozą, to teoretycznie kwalifikowałoby go do kategorii „Literackie i kulinarne”, jednak jest tez na nim bardzo wiele o mnie samym, o moim życiu, pasjach, marzeniach, wyzwaniach jakie stawia mi los... z tego punktu widzenia witryna powinna zostać zakwalifikowana do działy „Ja i Moje życie”... wśród możliwych kategorii nie było jednak takiej które mogłaby ogarnąć we wspólny nawias wszystkie treści znajdujące się na stronie, dlatego zdecydowałem się wybrać tą którą określa w większości jej cechy.

W zasadzie dobrze że takiego wspólnego nawiasu nie ma, bowiem zawsze pragnąłem by to co robię wymykało się wszelkim ścisłym zasadą, by nie dało się tego zaszufladkować i było oryginalne, co mam nadzieję choć w pewnym stopniu udaje się zrealizować...

O witrynie...
Witryna ma bogatą i pełną ewolucyjnych przemian historię... pierwsza, skromna, niewielka jej wersja powstała latem 2009 roku. Jak to często bywa była to mała stronka domowa, stojąca na ogólnodostępnym oprogramowaniu. Startowała z kilkoma zaledwie działami - „O mnie”, „Galeria”, „Filmy”, „Poezja”, „Linki”, „Kontakt”. W 2010 roku podczas przebudowy wyglądu strony, oraz zmiany oprogramowania dodane zostały cztery kolejne działy - „Poradnik Górołaza”, bogaty i wciąż intensywnie rozwijany dział „Szlaki”, dział zawierający moje opowiadania w tym nagrodzone  „Każdy ma swój Everest” i „Jak to cepr chciał zostać góralem” - dział „Proza”, oraz dział „Artykuły”. 

Wreszcie końcem 2010 roku witryna została zbudowana od nowa, już nie na jakimkolwiek istniejący gotowym oprogramowaniu, czy to online, czy przeznaczonych do budowy prostych stron opartych na szablonach, lecz na darmowym edytorze HTML typu WYSMING (jest to program NVU), wówczas też zaczęła przyjmować ostateczny – dzisiejszy wygląd. W roku tym też doszły kolejne działy – w tym: „Schroniska” - dział zawierający bazę adresów schronisk górskich na terenie Polski, oraz Tatr Słowackich, „Recenzję Książek”, w którym znajdziecie opisy książek z gatunku literatury górskiej polskiej i światowej, jak i poradników fotograficznych.

Końcem 2010 roku, oraz początkiem 2011, ze względu na walkę jaką toczę z chorobą, portal został rozbudowywany o dział: „Podziękowania”, w którym zamieszczane są informację i podziękowania dla osób które wsparły mnie w mojej trudnej drodze. Wreszcie końcem 2010 roku został też dodany dział - „U mnie” bardzo dynamicznie i regularnie wzbogacany o nowe wpisy. Dział ten relacjonuję moje życie, to teraźniejsze, jak i przeszłe, dzielę się w nim z Czytelnikami swoimi doświadczeniami, wiedza i wspomnieniami.

W 2011 roku witryna została również wzbogacona o popularny dział „Sprzęt” na łamach którego zamieszczane są informację techniczne, oraz opinie o odzieży, obuwiu, oraz akcesoriach sprzętu górskiego, wyłącznie takich które miałem okazję przetestować sam i to w warunkach górskich. Unikalność tego działu polega na tym że przeważająca część opisywanego sprzętu to tanie, budżetowe produkty, często zakupione w hipermarketach. Na wielu innych witrynach, w podobnych działach, znaleźć można zazwyczaj drogi, a nawet ultra drogi sprzęt, na który stać garstkę ludzi, pozostali zaś bardzo często szukają informacji o sprzęcie tańszym, informację których jest w sieci wyjątkowo mało. Na kanwie tego właśnie pomysłu powstał niniejszy dział, gdyż ja sam ze względu na sytuację życiową bardzo rzadko kupuję sprzęt czołowych producentów.

W 2012 roku witryna przechodziła wiele modernizacji i przemian, czasem nie widocznych dla odwiedzających, lecz istotnych dla wygody i bezpieczeństwa korzystania z portalu... z istotniejszych zmian nastąpiła zmiana logo witryny, po raz pierwszy od chwili jej powstania.

Czy to koniec zmian...
Z całą pewnością nie... witryna będzie nadal modernizowana, wzbogacana o nowe treści, rozbudowywana, traktuję ten proces jak ewolucję, jak nigdy nie kończący się proces przemian w dążeniu do doskonałości... co mam nadzieję znajduję odbicie w treściach, wyglądzie, oraz funkcjonalności witryny.... zawsze też otwarty jestem i bardzo chętnie przyjmuję propozycję zmian z Waszej strony.

Witryna w liczbach:
 • Liczba działów głównych: 16
 • liczba działów podrzędnych: 38
 • liczna stron na dzień 15.01.2013: 289
 • liczba artykułów: 37
 • kilkanaście tysięcy zdjęć
 • 16 filmów
 • liczba wierszy: 84
 • 7 opowiadań
 • 34 opisy szlaków górskich
 • 13 praktycznych porad w „Poradniku Górołaza”
 • 21 wpisów w dziale „U mnie”
 • 23 recenzję książek
 • 45 opiów sprzętu górskiego
 • 111 opisów usług i danych kontaktowych schronisk górskich
Na koniec pragnę jeszcze tyko dodać że wszystkie zasoby znajdujące się na mojej stronie, w tym wiersze, opowiadania, zdjęcia, są udostępniane na zasadach licencji Creative Commons 3.0, co oznaczą że można je kopiować, rozpowszechniać i wykorzystywać do celów własnych, w tym tworząc dzielą pochodne, bez uiszczania jakichkolwiek opłat, dodany został tylko jeden warunek, ograniczający możliwość darmowego wykorzystania do celów komercyjnych.

Zawsze wierzyłem że internet, to przestrzeń kształtowana przez ludzi - przez ludzi z pasją - ludzi poszukujących informacji, którzy dzielą się z innymi tym co w nich najlepsze za darmo, wbrew korporacyjnym trendom i próbą ograniczenia tej wolności wypowiedzi treści i słowa. Dlatego wszystko to oferuje mając nadzieję że treści te okażą się dla Was przydatne... jeśli więc tak właśnie uważacie, jeśli moja strona jest przez Was mile odwiedzana, wyślijcie proszę esemesa...

Screeny „Strony Głównej” z lat wcześniejszych po dzień dzisiejszy:


02.03.2010 25.05.2010
04.10.2011 15.01.2013
Z góry serdecznie Wszystkim dziękuję:

Sebastian Nikiel
LINKI:
strona kategorii gdzie zgłoszono moją witrynę: http://www.blogroku.pl/2012/kategorie/moje-galry-sebastian-nikiel,2v9,blog.html
strona główna konkursu „Blog roku”: http://www.blogroku.pl/
regulamin konkursu: http://www.blogroku.pl/2012/zasady/regulamin.html
pełny tekst licencji w oparciu o którą udostępniane są materiały ze strony: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/legalcode
powrót do strony głównej artukułów artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie) Prawa autorskie
Mój kanał informacyjny RSS
strona głównao mniepodziękowaniagaleriafilmyartykułypoezjaprozaszlakiporadnik górołazau mniesprzętrecenzjeKonkursyschroniskaTwórczość wydanazasoby-linkikontakt