autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
powrót do strony głównej artukułów  artykuł: "Konkurs - Blog Roku"  / aktualnie         aktualizacja: 07.02.2014
artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie)
Systematyka artykułu:
 1. o witrynie...
 2. zmiana logo strony
 3. konkursy...
 4. Na krawędzi - pierwszy autorski tomik poezji...
 5. plany na przyszłość - witryna w liczbach...
 6. screeny rozwoju witryny...
Aktualnie - rozwój sytuacji w głosowaniu...
W dniu 06.02.2014, o godzinie 12:00 stanęły zegary głosowania SMS w konkursie na „Blog roku 2013”, zraz potem stało się jasne że moja strona, dotychczas utrzymująca się w pierwszej dziesiątce, na ostatnim etapie – w ostatnich godzinach trwania tego etapu konkursu, wypadła poza pierwszą dziesiątkę stron, które awansują do kolejnego etapu. Niedawno podliczono ostatecznie wyniki, okazało się że na moją witrynę oddano 262 głosy, zabrakło zaledwie 8 by przejść do finału, gdyż ostatnia ze stron nominowanych do 10 finalistów miała 269 głosów... niewiele, czy to klęska? Z całą pewnością nie, przede wszystkim pamiętajmy co było moim nadrzędnym celem – wsparcie fundacji Gajusz prowadzącej hospicjum dla osieroconych chorych dzieci.

Wszystkie środki uzyskane z głosowania SMS zostaną właśnie tej fundacji przekazane, co biorąc pod uwagę koszt jednego SMS równy 1,23zł – oznacza że kwota jaką wspólnie wsparliśmy chore dzieci wynosi 322,26zł - to wielki sukces Wszystkich którzy włączyli się do głosowania DZIĘKUJĘ.

Nie jest to również porażką ten wynik z punktu widzenia, bardziej osobistego, pamiętajmy bowiem że tylko w mojej kategorii („Pasje-zainteresowania”) startowały 392 witryny – co oznacza że wyprzedziłem 381, często bardzo interesujących stron – to wielki dowód poparcia z Waszej strony, kredyt zaufania, któremu mam nadzieję zdołam podołać – dziękuję Wszystkim za wspólną zabawę, wsparcie szlachetnej inicjatywy, oraz oddanie swoich głosów. 

 artykuł: "Konkurs - Blog Roku - zagłosuj na moją witrynę"                                                                                             aktualizacja: 28.01.2014
Podobnie jak w roku ubiegłym moja witryna została zgłoszona do kolejnej edycji konkursu organizowanego przez portal Onet - „Blog roku”. Jeśli więc uważasz niniejszą stronę za atrakcyjną, ciekawą, jeśli podobają Ci się zamieszczane na jej łamach teksty, informacje, oraz konkursy, jeśli chcesz by witryna nadal była rozwijana, bardzo proszę o wsparcie – o oddanie na nią głosu za pomocą SMS, z góry serdecznie dziękuję za każdy oddany głos – każdy z nich będzie dla mnie wyrazem Waszej aprobaty, oraz motywacją do dalszej pracy nad treściami strony, czynienia ich bogatszymi i ciekawszymi.

Jak głosować?
Konkurs ma charakter trzy etapowy. Pierwszy polega na zgłoszeniu witryny do konkursu, oraz zamieszczeniu linku weryfikacyjnego. Kolejnym etapem jest „Głosowanie internautów” - etap kluczowy, w którym Właśnie Wy zdecydujecie za pomocą wysłanych SMS-ów która ze stron wejdzie do etapu ostatniego.

Etap III ostatni - witryny które zebrały najwięcej głosów w danych kategoriach zostają zakwalifikowane do oceny przez jury sędziowskie. Dla każdej z kategorii został wyznaczony inny sędzie. W moim przypadku kategorii w której startuje witryna „Pasje i zainteresowania” jest to Krzysztof Hołowczyc. Jury wybiera najlepsze z zakwalifikowanych witryn, ogłaszając werdykt.


Głosujemy przez wysłanie SMS-a na numer:

7122 w treści wpisując: F00390

(F-zero-zero-trzy-dziewięć-zero)

głosowanie trwa od 30.01. do 06.02.2014 - do godzny 24:00
Koszt sms-a to 1,23zł. W ramach Konkursu możliwe jest głosowanie wyłącznie poprzez wysłanie SMSa z numerów należących do operatorów telefonicznych działających na terenie.

W roku ubiegłym, zysk z SMS-owego głosownia przekazany był w całości na potrzeby podopiecznych fundacji Marka Kamińskiego, na stronę oddano 140 głosów, co przy cenie SMS-a wynoszącym 1,23zł brutto oznacza iż dzięki Wam Fundacja Marka Kamińskiego została zasilona dodatkowymi 172,20zł – dziękuję.

W roku bieżącym zysk z Waszych SMS-ów w całości zostanie przekazany na potrzeby fundacji Gajusz prowadzącej hospicjum dla chorych osieroconych dzieci (www.gajusz.org.pl) – głosując pomagasz! 
Kategorie konkursowe...
Konkurs „Blog roku 2013” rozgrywany jest w 10 kategoriach tematycznych:
Witryna www.s-nikiel-mojegory.pl została zgłoszona do konkursu w kategorii - „Pasje i zainteresowania” - choć przyznam że miałem spory kłopot z zakwalifikowaniem jej do którejkolwiek z nich w 100%, tak by hasło kategorii w pełni zamykało treści zawarte na stronie.

Na stronie bowiem jest przecież wciąż rozbudowywany o nowe pozycje, dział z wierszami, oraz prozą, to teoretycznie kwalifikowałoby go do kategorii „Literackie i kulinarne”, jednak jest tez na nim bardzo wiele o mnie samym, o moim życiu, pasjach, marzeniach, wyzwaniach jakie stawia mi los... z tego punktu widzenia witryna powinna zostać zakwalifikowana do działy „Ja i Moje życie”... wśród możliwych kategorii nie było jednak takiej które mogłaby zamknąć we wspólny nawias wszystkie treści znajdujące się na stronie, dlatego zdecydowałem się wybrać tą którą określa w większości jej cechy.

W zasadzie dobrze że takiego wspólnego nawiasu nie ma, bowiem zawsze pragnąłem by to co robię wymykało się wszelkim ścisłym zasadą, by nie dało się tego zaszufladkować i było oryginalne, co mam nadzieję choć w pewnym stopniu udaje się zrealizować...


O witrynie...
Witryna ma bogatą i pełną głębokich przemian historię... pierwsza, skromna, niewielka jej wersja powstała latem 2009 roku. Jak to często bywa była to mała stronka domowa, stojąca na ogólnodostępnym oprogramowaniu. Startowała z kilkoma zaledwie działami - „O mnie”, „Galeria”, „Filmy”, „Poezja”, „Linki”, „Kontakt”. W 2010 roku podczas przebudowy wyglądu strony, oraz zmiany oprogramowania dodane zostały cztery kolejne działy - „Poradnik Górołaza”, bogaty i wciąż intensywnie rozwijany dział „Szlaki”, dział zawierający moje opowiadania w tym nagrodzone „Każdy ma swój Everest” i „Jak to cepr chciał zostać góralem” - dział „Proza”, oraz dział „Artykuły”

Wreszcie końcem 2010 roku witryna została zbudowana od nowa, już nie na jakimkolwiek istniejący gotowym oprogramowaniu, czy to online, czy przeznaczonych do budowy prostych stron opartych na szablonach, lecz na darmowym edytorze HTML typu WYSMING (jest to program NVU), wówczas też zaczęła przyjmować ostateczny – dzisiejszy wygląd. W roku tym też doszły kolejne działy – w tym: „Schroniska” - dział zawierający bazę adresów schronisk górskich na terenie Polski, oraz Tatr Słowackich, „Recenzję Książek”, w którym znajdziecie opisy książek z gatunku literatury górskiej polskiej i światowej, jak i poradników fotograficznych.

Końcem 2010 roku, oraz początkiem 2011, ze względu na walkę jaką toczę z chorobą, portal został rozbudowywany o dział: „Podziękowania”, w którym zamieszczane są informację i podziękowania dla osób które wsparły mnie w mojej trudnej drodze. Następnie końcem 2010 roku został dodany dział - „U mnie” regularnie wzbogacany o nowe wpisy. Dział ten relacjonuję moje życie, to teraźniejsze, jak i przeszłe, dzielę się w nim z Czytelnikami swoimi doświadczeniami, wiedza i wspomnieniami.

W 2011 roku witryna została również wzbogacona o popularny dział „Sprzęt” na łamach którego zamieszczane są informację techniczne, oraz opinie o odzieży, obuwiu, oraz akcesoriach sprzętu górskiego, wyłącznie takich które miałem okazję przetestować sam i to w warunkach górskich. Unikalność tego działu polega na tym że przeważająca część opisywanego sprzętu to tanie, budżetowe produkty, często zakupione w hipermarketach. Na wielu innych witrynach, w podobnych działach, znaleźć można zazwyczaj drogi, a nawet ultra drogi sprzęt, na który stać garstkę ludzi, pozostali zaś bardzo często szukają informacji o sprzęcie tańszym, informację których jest w sieci wyjątkowo mało. Na kanwie tego właśnie pomysłu powstał niniejszy dział, gdyż ja sam ze względu na sytuację życiową bardzo rzadko kupuję sprzęt czołowych producentów.

W 2012 roku witryna przechodziła wiele modernizacji i przemian, czasem nie widocznych dla odwiedzających, lecz istotnych dla wygody i bezpieczeństwa korzystania z portalu... z istotniejszych zmian nastąpiła zmiana logo witryny, po raz pierwszy od chwili jej powstania.
Wreszcie w roku 2013 zadebiutował szybko rozwijany nowy dział "Konkursy" na łamach którego organizowane są konkursy fotograficzne, których popularność dobrze oddają liczny, do dnia 20.01.2014 przeprowadzone zostały łącznie 4 konkursy, w tym trzy fotograficzne, jeden z zakresu wiedzy typograficznej, w konkursach wzięło łącznie udział:

Konkursy:
„Jaki to szczyt” „Góry moje miejsce na ziemi...” „Wschody i zachody słońca w górach” „Góry są piękne w zimowej bieli”
Specyficznym działem który dołączył do już istniejących w styczniu 2013 roku, jest dział „Na krawędzi” - dział ten powstał w celu prezentacji, oraz informowania o możliwościach zakupu, mojego pierwszego autorskiego tomiku poezji pod takim właśnie tytułem - „Na krawędzi”. Tomiku wyjątkowego, zahaczającego o lata bezpośrednio poprzedzającego dramatyczną zmianę mojego losu, gdy to życie jakie znałem wcześniej legło w gruzach pod pręgierzem choroby, oraz pierwsze lata tej właśnie walki, prób odnalezienia się w nowej trudnej sytuacji. Dodać tutaj trzeba że tomik został wzbogacony moimi grafikami, a cały dochód z jego sprzedaży trafia na konto fundacji „Słoneczko” której podpieczonym jestem, ze wskazaniem na pokrywanie kosztów mojego dalszego leczenia.
Okładka mojego debiutanckiego tomiku poezji „Na krawędzi” (od lewej: strona pierwsza, dalej ostatnia) oraz wybrany autorskie grafiki zamieszczone w tomiku.
Czy to koniec zmian...
Z całą pewnością nie... witryna będzie nadal modernizowana, wzbogacana o nowe treści, rozbudowywana, traktuję ten proces jak ewolucję, jak nigdy nie kończący się proces przemian w dążeniu do doskonałości... co mam nadzieję znajduję odbicie w treściach, wyglądzie, oraz funkcjonalności witryny.... zawsze też otwarty jestem i bardzo chętnie przyjmuję propozycję zmian z Waszej strony.

Witryna w liczbach:
 • Liczba działów głównych: 18
 • liczba działów podrzędnych: 45
 • liczba stron na dzień 28.01.2014: 320
 • liczba artykułów: 44
 • kilkanaście tysięcy zdjęć w 140 albumach z lat 1980-2013
 • 21 filmów
 • liczba wierszy: 104
 • 7 opowiadań
 • 36 opisy szlaków górskich
 • 15 praktycznych porad w „Poradniku Górołaza”
 • 28 wpisów w dziale „U mnie”
 • 4 konkursy – w tym 3 fotograficzne
 • 30 recenzję książek
 • 63 opisów sprzętu górskiego
 • 112 opisów usług i danych kontaktowych schronisk górskich
Na koniec pragnę jeszcze dodać że wszystkie zasoby znajdujące się na mojej stronie, w tym wiersze, opowiadania, zdjęcia, są udostępniane na zasadach licencji Creative Commons 3.0, co oznaczą że można je kopiować, rozpowszechniać i wykorzystywać do celów własnych, w tym tworząc dzielą pochodne, bez uiszczania jakichkolwiek opłat, dodany został tylko jeden warunek, ograniczający możliwość darmowego wykorzystania do celów komercyjnych.

Zawsze wierzyłem że internet, to przestrzeń kształtowana przez ludzi - przez ludzi z pasją - ludzi poszukujących informacji, którzy dzielą się z innymi tym co w nich najlepsze za darmo, wbrew korporacyjnym trendom i próbą ograniczenia tej wolności wypowiedzi treści i słowa. Dlatego wszystko to oferuje mając nadzieję że treści te okażą się dla Was przydatne... jeśli więc tak właśnie uważacie, jeśli moja strona jest przez Was mile odwiedzana, wyślijcie proszę esemesa...

Screeny „Strony Głównej” z lat wcześniejszych po dzień dzisiejszy:

02.03.2010 04.10.2011
15.01.2013 15.01.2014

Z góry serdecznie Wszystkim dziękuję:

Sebastian Nikiel
LINKI:
powrót do strony głównej artukułów artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie) Prawa autorskie
Mój kanał informacyjny RSS
strona głównao mniepodziękowaniagaleriafilmyartykułypoezjaprozaszlakiporadnik górołazau mniesprzętrecenzjeKonkursyschroniskaTwórczość wydanazasoby-linkikontakt