autorski tomik wierszy "Na krawędzi"
powrót do strony głównej witrynyinformacje o autorze witrynyPodziękowaniaprzejście do galeriiprzejście do działu z filmamiprzejście do działu z artykułamiprzejście do działu z moją poezjąprzejście do działu z moimi opowiadaniamiprzejście do działu z opisami szlakówporadnik górołazamini blog - aktualnie u mniesprzętrecenzje książekkonkursyBaza schronisk górskichTomik - "Na krawędzi"dział z zasobami do pobrania i linkamikontakt
publikacja: 26.09.2015    artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie)
  artykuł: „Światowy Dzień Turystyki w Bielsku-Białej 2015 i wręczenie nagród w XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”
 udostępnij artykuł: 
W dniu 25.09.2015 w auli Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej miały miejsce obchody Światowego Dnia Turystyki, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Miliard turystów, miliard możliwości”. Obchody uświetnił swoją obecnością zastępca Prezydenta miasta Bielsku-Białej Pan Waldemar Jędrusiński, oraz przedstawiciele urzędu miejskiego. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, oraz aktywne promowanie walorów naszego regionu, wśród wyróżnionych byli: Barbara Jedynak, Beata Załubska, Jan Baraś, Marek Czader, Tadeusz Jan Mikulski i Zbigniew Poraniewski.


Zastępca Prezydenta miasta Bielsku-Białej Pan Waldemar Jędrusiński.
Wręczenie wyróżnień „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, wyróżnienia otrzymali:
Barbara Jedynak, Beata Załubska, Jan Baraś, Marek Czader, Tadeusz
Jan Mikulski i Zbigniew Poraniewski, Grzegorz Gierlasiński.
Z rąk zastępcy Prezydenta Bielska-Białej wyróżnienia otrzymali również nauczyciele i opiekunowie „Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych”, którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania wartości turystyki, oraz wrażliwości na piękno naszego regionu pośród dzieci i młodzieży, wśród laureatów znaleźli się: Annę Borowiec-Macner z SP nr 37, Magdalenę Dymek i Annę Sawicką z SP nr 23, Grażynę Paduszyńską z SP nr 24, Dorotę Górską z Zespołu Szkół im. J. Tuwima oraz Małgorzatę Stworę z Gimnazjum nr 6.


Wyróżnienia dla nauczycieli i opiekunów „Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych”, .którzy w sposób szczególny
przyczynili się do promowania wartości turystyki, oraz wrażliwości na piękno naszego regionu pośród dzieci i młodzieży.
Wyróżniony został również członek Bielsko-Bialskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Grzegorz Gierlasiński, który otrzymał nagrodę: „..za osobiste zaangażowanie w rozwój turystyki w regionie oraz promowanie walorów turystycznych Bielska-Białej”, serdecznie gratuluję i dziękuję za jego i wszystkich wyróżnionych pracę. W gronie wyróżnionych znalazł się również oddział PTTK Bielsko-Biała „Podbeskidzie”, który został wyróżniony prestiżową „Honorową Odznaką Ministerstwa Sportu i Turystyki” za walny i wieloletni wkład w promowanie walorów regionu, oraz idei aktywnej turystyki.

Po lewej autor tekstu, wyróżniony II nagrodą w konkursie fotograficznym „Beskidy w kadrze zatrzymane” przebiegające w roku 2015 pod hasłem przewodnim „Znane i mniej znane”, po prawej wyróżniony „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, oraz aktywne promowanie walorów naszego regionu, członek PTT Bielsko-Biała Grzegorz Gierlasiński. Odbiór wyróżnienia dla oddziału PTTK Bielsko-Biała „Podbeskidzie”, który został wyróżniony prestiżową „Honorową Odznaką Ministerstwa Sportu i Turystyki” za walny i wieloletni wkład w promowanie walorów regionu, oraz idei aktywnej turystyki.
Wydarzenia wzbogaciły występy młodzieżowego zespołu muzycznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Piotra Kuziemki, budującego miłą atmosferę, nawiązując w zaprezentowanym repertuarze występach bezpośrednio do święta jego spotkanie dotyczyło. W drugiej części obchodów miało miejsce odczytanie protokołu jury, obwieszczające laureatów XIV już edycji, dorocznego konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” przebiegającego w roku 2015 pod hasłem przewodnim „Znane i mniej znane”, po odczytaniu protokołu nastąpiło wręczenie nagród laureatom, wśród których szczęśliwie znalazłem się i ja sam, wyróżnienia wręczał zastępca Prezydenta miasta Bielska-Białej Pan Waldemar Jędrusiński.

Zespół muzyczny Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Piotra Kuziemki Odczytanie protokołu Jury konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”
W tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” jury przyznało 6 miejsc głównych, oraz 7 wyróżnień. Podobnie jak rok temu konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej. Podział miejsc wyglądał następująco:

Nagrody główne:
W kategorii do 16 lat:
 • Julita Matłosz - I nagroda (lat 13, Bielsko-Biała, SP nr 26)
 • Paweł Wiktorko - II nagroda (lat 12, Bielsko-Biała, SP nr 26)
 • Kornelia Owczarz - III nagroda (lat 13, Bielsko-Biała, SP nr 26)

Laureaci XIV edycji konkursu fotograficznego
„Beskidy w kadrze zatrzymane” w kategorii wiekowej do 16 lat        
  Zespół muzyczny Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Piotra Kuziemki
W kategorii powyżej 16 lat:
 • Jerzy Pająk - I nagroda (Bielsko-Biała)
 • Sebastian Nikiel - II nagroda (Bielsko-Biała)
 • Ewa Szczerska - III nagroda (Meszna)

Laureaci XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” w kategorii powyżej 16 lat, wśród których znalazłem się szczęśliwie i ja sam, otrzymując II nagrodę.
Wyróżnienia:
W kategorii wiekowej do 16 lat:
 • Szymon Fuczik - wyróżnienie (lat 12, Bielsko-Biała, SP nr 26)
 • Szymon Gondek - wyróżnienie (lat 12, Bielsko-Biała, SP nr 26)
W kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
 • Barbara Zieleźnik - wyróżnienie (Bielsko-Biała)
 • Zuzanna Grzegorzek - wyróżnienie (Pszczyna)
 • Marta Leśniakowska - wyróżnienie (Warszawa)
 • Krzysztof Wojtasiński - wyróżnienie (Bielsko-Biała)
 • Mirosław Frączek - wyróżnienie (Kozy)

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich wyróżnionych w trakcie obchodów Światowego Dnia Turystyki, w tym za zasługi, oraz laureatów XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”. „Reprezentacja Bielsko-Bialskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego”: od lewej autor z dyplomem za zajęcie II miejsca w konkursie fotograficznym „Beskidy w kadrze zatrzymane”,  w środku Szymon Baron prezes Bielskiego oddziału PTT, po prawej wyróżniony „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, oraz aktywne promowanie walorów naszego regionu Grzegorz Gierlasiński.
Dodatkowo jury wyróżniło także za liczny udział w konkursie fotograficznym szkoły:
 • SP nr 26 – opiekun SKKT: Bronisława Seremak-Kos
 • Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny nr 1 – opiekunowie SKKT: Elżbieta Ścisłowicz, Renata Lasek
Organizatorami konkursu byli: Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych PTTK im. St. Czerneleckiego, PTTK Oddział „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej, Fundacja Kultury „Kalejdoskop”.

Serdecznie dziękuję całemu jury konkursowemu za otrzymane wyróżnienie, gratuluję również Wszystkim laureatom. Po części oficjalnej, goście mogli przejść do auli gdzie czekał na nich poczęstunek, oraz na pokonkursową wystawę zdjęć, która będzie dostępna do 30 września na terenie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ulicy Juliusza Słowackiego 17.
kliknij na zdjęciu by powiększyć
Moja wielka radość... dyplom za zajęcie II miejsca w XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” przebiegającego w roku 2015 pod hasłem „Znane i mniej znane”, serdecznie dziękuję całemu jury konkursowemu. Moje wyróżnione II nagrodą zdjęcie pod tytułem: „W zieleni lata sekrecie, w szepcie strumyka, baśń o Beskidach zamknięta...” / miejsce wykonania: Dolina Wapienicy / Potok Wapieniczanka / szlak niebieski z Przykrej w kierunku Wapienicy, zdjęcie zarejestrowane poniżej tamy zbiornika Wielka Łąka / zdjęcie przedstawia: potok Wapieniczanka II z III zgłoszonych do konkursu zdjęć mojego autorstwa pod tytułem: „Złotem i purpurą żegnany wieczoru czas...” miejsce wykonania: Beskid Mały, szczyt góry Żar / zdjęcie przedstawia: zachód słońca widziany ze szczytu góry Żar w Beskidzie Małym w kierunku kotliny Żywieckiej i pasm Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego.
kliknij na zdjęciu by powiększyć
III zgłoszone do konkursu mojego autorstwa, pod tytułem: „Znane i mniej znane – Schronisko PTTK pod Klimczokiem” / zdjęcie przedstawia: rejon schroniska PTTK pod Klimczokiem, szlak w kierunku Bystrej, Beskid Śląski. Autor na wystawie pokonkursowej
Linki:
Prawa autorskie artykuł do pobrania jako PDF (spakowany w Zip-ie)  udostępnij artykuł: 
START
O MNIE – JAK POMÓC
O MNIE
MOJA HISTORIA WALKI Z CHOROBĄ
JAK POMÓC
DATKI
ULOTKI
OFIAROWANIE 1%
BANERY DO POBRANIA
DANE FUNDACJ

ARTYKUŁY
ARTYKUŁY 2014
ARTYKUŁY 2013
ARTYKUŁY 2012
ARTYKUŁY 2011
ARTYKUŁY 2010


PROZA

RECENZJE
PODZIĘKOWANIA

U MNIE

POEZJA
POEZJA 2014
POEZJA 2013
POEZJA 2012
POEZJA 2011
POEZJA 2010

POEZJA 2009
POEZJA 2008
POEZJA 2007
POEZJA 2006
POEZJA 2005
POEZJA 2003-04

GALERIA
FILMY
RĘKODZIEŁO
PORADNIK

SPRZĘT

KONKURSY


KUP TOMIK
TOMIK NA KRAWĘDZI
TOMIK POZA KRAWĘDZIĄ
SZLAKI
BESKID ŚLĄSKI
BESKID MAŁY
BESKID ŻYWIECKI
GORCE I PIENINY
TATRY WYSOKIE PL
TATRY ZACHODNIE PL
TATRY  SŁOWACKIE

POLITYKA COOKIES
SCHRONISKA
POLSKIE BESKIDY
BIESZCZADY
GORCE I PIENINY
SUDETY
POLSKIE TATRY
SŁOWACKIE TATRY
POZOSTAŁE

LINKI - ZASOBY

KONTAKT
Copyright © 2009 - 2015 by Sebastian Nikiel  ·  kontakt: s.nikiel.mojegory@gmail.com